Tuesday , 26 January 2021

Ratas arutas omavalitsusjuhtidega võitlust viirusega

Peaminister Jüri Ratas arutas videosilla teel Harju- ja Tartumaa omavalitsusjuhtidega võitlust koroonaviiruse vastu.

 

Ka arutas peaminister terviseameti, päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti esindajatega Ida-Virumaal, et kuulda viimastest arengutest koroonaviiruse vastases võitluses, tänada neid senise töö eest ning kinnitada riigi valmisolekut tuge pakkuda.

„Nakatumisnäitajad nii Harju-, Tartu-, kui Ida-Virumaal on jätkuvalt riigi kõrgeimad. Laialdane nakatamine mõjutab otseselt ka tervishoiusüsteemi hakkamasaamist, seepärast jälgib valitsus piirangute mõju seal väga tähelepanelikult ning on vajadusel valmis kiirelt reageerima,“ sõnas Ratas valitsuse pressiesindaja vahendusel.

Peaministri sõnul seisavad ees rasked nädalad. Koroonaviiruse leviku pidurdamiseks on tema sõnul praegu kõige olulisem jätta ära kõik suuremad kogunemised, vähendada kontakte ning hoiduda välismaale reisimisest. Jõulud tuleks aga veeta kodus ja kitsas pereringis.

Omavalitsusjuhid andsid videokohtumisel ülevaate koroonaviiruse levikust nende piirkonnas, lisaks räägiti õppetegevusest ja saabuvast koolivaheajast, sotsiaalhoolekandeteenuste pakkumisest ning sporditegevuse läbiviimisest.

Vallajuhtide sõnul valmistab endiselt muret maskikandm

 

ise kohustuse täitmine ühistranspordis, aga ka eneseisolatsiooni ning 50 protsendi täituvuse nõude järgimine kauplustes.

„Rõõm on tõdeda, et omavalitsused on kriisis käitunud operatiivselt ja vastutustundlikult. Näiteks jagatakse abivajajatele isikukaitsevahendeid, õppetöö jätkamiseks panustatakse digiõppesse ning mitmed avalikud üritused on kas ära jäetud või edasi lükatud. Ka kevadel alanud tihe koostöö terviseameti ning kohaliku prefektuuri ja päästekeskusega on hea hooga jätkunud tänaseni,“ ütles peaminister.

 

„Vaid üheskoos tegutsedes, kohanedes ja reegleid järgides saame viiruse levikut tõkestada. Tänan kõiki, kes on viiruse peatamisele kaasa aidanud ning seisnud hea eesti inimeste elu ja tervise eest,“ ütles Ratas. Peaminister julgustas omavalitsusi koos terviseametiga jätkama meetmete ja piirangute alast selgitustööd ning järelvalvet nende rakendamise üle.

Jaga

Vaata ka:

Saksa kaalub oma rahvusvahelise lennuliikluse täielikku peatamist

BERLIIN, 26. jaanuar, AFP-BNS – Saksamaa kaalub koroonaviiruse nakkavama tüve leviku piiramiseks oma rahvusvahelise lennuliikluse …

Eesti 200: Kaljulaidile peab tegema ettepaneku jätkata presidendina

Erakond Eesti 200 teeb riigikogu erakondadele ettepaneku valida Kersti Kaljulaid ka teiseks ametiajaks Eesti presidendiks …

Nädala teine pool toob kuni 14 miinuskraadi

Ilmateenistuse prognoosi järgi võib nädala lõpus tulla kohati kuni 14 miinuskraadi ning korralikku pakast jagub …

Politsei hoiatab:Tähelepanu, kelmus!

  🚗 Keegi pakub sotsiaalmeedias võimalust suurema vaevata juhiluba saada? Justkui juhtimisõiguse saamiseks piisab tellimusest …