Neljapäev , 28 märts 2024

Rasmus Mägi jõudis MM-il finaali

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Oregonis jõudis Rasmus Mägi 400 m tõkkejooksus finaali.

Mägi sai enda poolfinaalis 48,40-ga kolmanda koha ja pääses teisena ajaga finaali. Kahel korral olümpiafinaalis jooksnud 30-aastane Mägi jõudis esimest korda MM-il finaali.

Mägiga samas poolfinaalis oli kiireim brasiillane Alison dos Santos 47,85-ga ja teisena finišeeris ameeriklane Trevor Bassitt ajaga 48,17.

Vigastusest taastunud maailmarekordimees, norralane Karsten Warholm võitis enda poolfinaali kindlalt 48,00-ga, teisena pääses edasi isikliku rekordi 48,14 jooksnud prantslane Wilfried Happio ning kolmandana lõpetas ameeriklane Khallifah Rosser ajaga 48,34, saades esimesena ajaga finaali.

Esimesest poolfinaalist pääsesid finaali olümpiahõbe, ameeriklane Rai Benjamin, kes jooksis ajaga 48,44 ja jamaikalane Jaheel Hyde, kes lõpetas 49,09-ga.

Meeste 400 m tõkkejooksu finaal peetakse Eesti aja järgi kolmapäeva, 20. juuli hommikul kell 5.50.