Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
elu minuaeg.com

Rännak õnne poole: Elu radade valik ja südame õpetused

Elus on mitmeid radu, mõned neist tunduvad kergemad, teised keerulisemad. Enamik meist ihaldab kergemini kulgevat teed, mis pakub rohkem rõõmu kui kurbust.

Sageli hüüame “Terviseks!” sünnipäevadel, klaase tõstes, ja kirjutame “Palju õnne!” kaartidele. Kuid need fraasid on muutunud vaid formaalsusteks, sest harva mõtleme nende tähendusele. Kui need soovid oleksid siirad ja soovijad tahaksid tõesti midagi muuta, ei oleks meie ümber nii palju konflikte ja kannatusi.

Muutust alustame oma suhtumisest ja käitumisest. Suhtumine on meie mõtetes, mistõttu peaks selle muutmine olema lihtne. Kuid praktikas on see keerulisem.

Oleme harjunud mõtlema, et kui keegi tunneb end halvasti, on selle põhjuseks keegi teine – kas süüdlane või heategija. Kuid kas see tõesti toob õnne?

Ellujäämise õpetus juhatab meid eemale sellisest must-valgest mõtlemisest. See õpetus rõhutab, et meie keha annab märku, kui oleme teel õnne poole või sellest eemale.

Selleks, et lõpetada süüdistamise ja heastamise mängud, peame õppima andestama. Andestamine tähendab probleemi vabastamist, mitte süüdistamist ega nõudmisi.

Andestamiseks peame mõistma kolme osapoolt: halba, ennast ja oma keha. Andestame teisele, endale ja oma kehale, mõistes, et tõeline armastus sünnib meie sees.

Lõpetuseks, andestades ja armastust kiirates liigume samm-sammult rahulolu ja õnne poole.


Tekst: Luule Viilma

Vaata ka:

53670818443 84670bfb9c c

Eesti läbis Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni kohustusliku auditi heade tulemustega

15.–22. aprillini toimus Eestis Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO – International Maritime Organization) kohustuslik audit. Audit hindab

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!