Monday , 25 January 2021

Rally Estonia on tänavu ja ka tuleval aastal MM-etapp

WRC Promootor ja Rally Estonia sõlmisid lepingu, mille kohaselt on Rally Estonia 2021 ja 2022 FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp.

 

 

Kolmapäeval allkirjastasid  WRC Promoter tegevjuht Jona Siebel ja Rally Estonia kommertsdirektor Tarmo Hõbe lepingu, mille kohaselt on Rally Estonia aastatel 2021 ja 2022 FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, edastas Rally Estonia. Samuti allkirjastati valitsuse, Kkultuuriministeeriumi, WRC Promootori, Eesti Autospordi Liidu ja Rally Estonia ühiste kavatsuste koostöömemorandum.

 

 

Peaminister Jüri Ratas andis interneti vahendusel peetud pressikonverentsil osalenud FIA rallidirektor Yves Mattonile, WRC Promotor tegevjuhtile Jona Siebelile ja Eesti Autospordi Liidu presidendileAri Vatanenile Eesti e-residentsuse. See võimaldas osalistel anda allkirjad digitaalselt.

“2020 Rally Estonia oli suurepärane õnnestumine. Seda suurem on rõõm teatada, et sellel ja järgmisel aastal on Rally Estonia saanud õiguse korraldada FIA autoralli maailmameistrivõistluste etappi. See näitab, et meid usaldatakse maailmas ja seda, mismoodi saadi COVID-19 tingimustes ilma nakatumisteta hakkama, hindasid kõrgelt nii rahvusvahelised organisatsioonid kui Eesti terviseamet,” ütles Ratas.

 

 

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõnas, et  WRC ralli pakub head võimalust tutvustada Eestit, meie kultuuri ja ajalugu ning sellel on ka positiivne majanduslik mõju.

„Tänane sündmus on pika protsessi ja pühendumise tagajärg, nii Eesti Autospordi Liidu kui Rally Estonia korraldajate poolt. Alates aastast 2010 on see meeskond seadnud rallit korraldades eesmärgi teha parimat rallit. Seda nii kohaliku meistrivõistluste kui Euroopa meistrivõistluste etapina ja siis WRC promotsioonirallina. Eelmise aasta olud andsid neile võimaluse korraldada FIA autoralli maailmameistrivõistluste etappi. Ja oli selge, et neil on olemas tase ja oskused teha WRC rallit ja tuua MM-sarja uut lähenemist. See veenis FIA’t, WRC Promootorit ja kõiki osapooli, et see ralli on võimeline ja valmis liituma FIA autoralli maailmameistrivõistluste sarjaga sellel ja järgmisel aastal,” sõnas FIA rallidirektor Yves Matton.

 

 

“Meil on selge arusaam ja teadmine, kus ja mida me peame tegema, et olla järgmistel aastatel veel paremad. Väike riik ja väike rahvas, me tahame olla parimad ja nii saame me maailmas silma paista. Traditsioon on siin väga oluline ja meie eesmärk ei ole mitte ainult kaks järgmist aastat vaid pikem edulugu WRC sarjas,” ütles Rally Estonia direktor Urmo Aava.

Rally Estonia on 2021 aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse Tartus, Tartu vallas, Otepää vallas, Elva vallas, Kanepi vallas, Kambja vallas ning mujal Lõuna-Eesti teedel 15.-18. juulil.

Allikas. BNS

Jaga

Vaata ka:

Ott Tänak jätkab Monte Carlos kolmandal kohal

Autoralli MM-hooaja avaetapil Monte Carlos juhib reedese võistluspäeva järel rallit waleslane Elfyn Evans (Toyota), Ott …

Delfi asus toetama Henry Sildarut.

Eesti suurim uudisteportaal Delfi sõlmis koostööleppe Henry Sildaruga.     “Otsustasime Henry Sildarut toetada ja …

Saaremaa õpetajad panevad lapsi joogat tegema

Saaremaa ühisgümnaasiumi pedagoogid võtsid kätte ja viisid ellu oma pikaajalise soovi pakkuda lastele võimalust pinges …

vangla

Jalgpallurite kokaiiniäri võtmetegelane Tauno Laasme jääb vanglasse

Jalgapallurite kokaiiniäri võtmetegelane Tauno Laasme jääb vanglasse, sest riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele. …