Blue Breaking News YouTube Channel Art

Rahandusminister Võrklaev Kummutab Kuuldused Pensionide Kärpimisest

Rahandusminister Mart Võrklaev kinnitas teisipäeva õhtul sotsiaalmeedia postituses, et valitsusel ei ole kavas pensione külmutada ega kärpida, vastupidiselt ajalehe Eesti Ekspress samal päeval avaldatud väitele.

“Tahan üle rõhutada, et valitsus ei aruta pensionite külmutamist ega kärpimist. Eesti pensionid on kasvanud märgatavalt, eelkõige kahel viimasel aastal, kuid nii OECD kui ka IMF on viidanud, et pensionärid on sissetulekult jätkuvalt kõige haavatavamas olukorras,” ütles Võrklaev.

Rahandusminister lisas, et on koostanud kokkuhoiuplaani, mille eesmärk on parandada riigi rahanduse seisu, kuid see ei hõlma pensionide vähendamist. “See sisaldab keerulisi kokkuhoiukohti, kuid arvestusega, et pensionid jääksid puutumata. Inimestel peab säilima turvatunne tuleviku ees ning kindlus.”

Eesti Ekspress kirjutas teisipäeval, et valitsuses on arutusel plaan loobuda pensionide indekseerimisest, millega loodetakse 2025. aastal säästa ligikaudu 200 miljonit eurot ja järgnevatel aastatel veelgi rohkem. Ajaleht väitis, et ministeeriumides on tehtud arvutusi, mis näitavad potentsiaalseid kokkuhoidu, kuid konkreetsetele allikatele ei viidatud.

“Selliseid arvutusi pole tehtud igaks juhuks. Ametnikud ei tule hommikul tööle mõttega, mis hüpoteetilisi kärpeid täna arvutama hakkame. Seda, mida arvutada ning analüüsida, tellivad neilt siiski poliitikud,” jätkas ajaleht. “Aga nagu koalitsiooniläbirääkimistelgi, hoiavad poliitikud enne kindla otsuse tegemist pensionikärpe asjus suu lukus. Kes ütleb, et pole kuulnud. Kes, et pole kokku lepitud. Kes, et kõik võimalused on laual. Aga keegi otsesõnu tunnistada ei taha, millal ja mis kujul pensionikärbe tuleb.”

Pensionide kärpimise plaani eitasid ka ETV saates “Valimisstuudio” osalenud koalitsiooni rahvasaadikud.

Pensionid tõusevad igal aastal vastavalt seaduses sätestatud indeksile, mida valitsus ei saa otseselt mõjutada. Kuid valitsuskoalitsioon võib parlamendienamuse toetusel seadust muuta.

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

28.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Teisipäev 28.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

53750168104 1c7933b600 c

Peaminister kohtumisel Soome presidendiga: EL ja NATO piiririikidena seisame silmitsi ühiste väljakutsetega

Peaminister Kaja Kallas kohtus esmaspäeval Eestis riigivisiidil viibiva Soome presidendi Alexander Stubbiga. Arutati eesseisvaid rahvusvahelisi