Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
opetaja

Rahanduskomisjon saatis õpetajate palgatõusuga seotud eelnõu esimesele lugemisele

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas saata õpetajate palgatõusuga seotud eelnõu täiskogu istungile 3. aprillil ettepanekuga esimene lugemine lõpetada.

Valitsuse algatatud 2024. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõuga (389 SE) viiakse tänavusse riigieelarvesse kogumahtu muutmata täpsustused, mis on vajalikud õpetajate palga alammäära tõstmiseks 1820 euroni. Selleks suunatakse riigieelarves kohaliku omavalitsuse toetusfondi 9,27 miljonit eurot.

Rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann selgitas, et vahendid õpetajate palgalisaks leiti nii haridus- ja teadusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, regionaal- ja põllumajandusministeeriumi, siseministeeriumi kui ka sotsiaalministeeriumi eelarvetest. „Õpetajate palga alammäärale lisandub 20 protsenti diferentseerimise osa. Kokku kasvab õpetajate palga arvestuslik keskmine 6,6 protsenti ehk 2184 euroni. Praegu on õpetajate palga alammäär 1803 eurot,“ ütles Akkermann. Ta lisas, et raha eraldamiseks on vaja teha muudatused tänavuses riigieelarve seaduses.

Rahanduskomisjoni aseesimees Andrei Korobeinik juhtis tähelepanu, et antud eelnõuga tõuseb õpetajate palk vaid 17 euro võrra: „Eelnõu vastuvõtmine on vajalik, et õpetajad saaksid palgalisa kätte kiiremas korras. Kuid peab meeles pidama, et koalitsioonierakonnad lubasid, et õpetajate palk tõuseb 120 protsendini keskmisest palgast. Sellise tempoga jääb õpetajate palgakasv keskmisele palga kasvule aga kindlalt alla.“ ütles Korobeinik.

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Meie seast lahkus ajakirjanik Ene Veiksaar

Kirjutan need read siia, et austada ja meenutada head kolleegi ning mõttekaaslast, Ene Veiksaart. Kuigi

horoskoop minuaeg.com 3

Kõige sobimatumad sodiaagimärgid suhetes (ja miks)

Sodiaagimärgid pakuvad meile viisi mõista oma isiksuseomadusi ja ühilduvust teistega. Kuigi pole olemas täiesti sobimatuid

error: Sisu on kaitstud!