Erakorralised uudised
Vladimir Putin 2017 07 08

Putin kardab oma elu pärast

Vene Föderaalse Julgestusteenistuse (FSO) töötaja Gleb Karakulov pages Venemaalt ning kinnitas intervjuus, et Vene president Vladimir Putin kardab oma elu pärast.

Vene Föderaalse Julgestusteenistuse (FSO) endine kapten Gleb Karakulov andis portaalile Dossier Center intervjuu, milles selgitas enda Venemaalt lahkumise tagamaid, hinnanguid Venemaa presidendile Vladimir Putinile ning Putini turvameetmeid, vahendas The Times.

Gleb Karakulov on kõige kõrgematasemelisem julgeolekuohvitser, kes on Venemaalt pagenud alates täieulatuslikust invasioonist 2022. aasta veebruaris.

Karakulov paljastas muuhulgas, et Vene presidendi Vladimir Putini tarbeks rajati Vene saatkonda Kasahstanis Astanas pommivarjendisse turvatud liin ning kõik Putini kabinetid Venemaa eri otstes on turvalisuse tagamiseks identsed. Seetõttu näidati mõnikord Vladimir Putinit Novo-Ogarjovos Moskva lähisel, kuigi Vene president asus jätkuvalt Šotsis Musta mere lähisel.

2009. aastal FSO-ga liitunud Karakulov selgitas lisaks, et kui Vladimir Putin asus Šotsis, siis saadeti FSO töötajad tühja autokolonniga lennuki poole teele ning ka lennuk lendas sihtkohta. Samas püsis Putin jätkuvalt Šotsis, et välisriikide luureteenistusi eksitada ning hoida ära võimalikud tapmiskatsed. Karakulov ütles, et see on mingit moodi paranoia ja Vladimir Putin kardab patoloogiliselt enda elu pärast.

Karakulov mainis lisaks, et Kreml püüab siiani hoida ära Vene presidendi Vladimir Putini haigestumist koroonaviirusesse. Seetõttu hoitakse siiani rangeid koroonakarantiini meetmeid enne igat üritust. Seda isegi kohtumiste puhul, mis kestavad vaid 15 kuni 20 minutit. Samuti teevad kõik presidendi administratsiooni töötajad Karakulovi väitel mitu korda päevas PCR-teste.

Karakulov rõhutas, et Putini tervis tundub tema vanuse kohta olevast keskmisest parem. Viimase kümnendi jooksul on vaid paar reisi Putini kehva tervise tõttu tühistatud.

Karakulovi sõnul nõudvat Putin, et kõikides kohtades, kus ta käib, peab olema võimalik vaadata Vene televisiooni. Televisioon on Putini jaoks tähtis, kuna ta ei kasuta ei internetti ega mobiiltelefoni ning saab selle kõrvalt infot vaid lähima ringi käest.

Venemaalt pagenud Karakulov väitis intervjuu alguses, et Vladimir Putin on sõjakurjategija ning ta ei suutnud enam enda südametunnistuse tõttu ametis olla ja seetõttu pages riigist.

Intervjuud Gleb Karakuloviga on võimalik (vene keeles) vaadata Youtube’i kanalil Ходорковский LIVE.

Err.ee

Vaata ka:

love 2331486 960 720 576x560 1

Armastuse horoskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on romantiline õhkkond eriti soodne. Kui oled suhtes,

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna toob Päike sulle energiat ja selgust. Kasuta seda,