Kolmapäev , 27 september 2023

Putin ihkab kättemaksu NATO-le

Kremli peremees ootab NATO-le koha kätte näitamiseks hetke, mida võib-olla ei tulegi, sest tal on veel kuid või aastaid käed-jalad tööd täis Ukrainas. Putinile järgneb aga tõenäoliselt uus Putin, sest Venemaa rahva nõudlus on olemas. NATO peab seega aega raiskamata kindlustama kogu oma idatiiba Põhja-Jäämerest Musta mereni, kirjutab Kalev Stoicescu.

Kreml ei peta kedagi teist peale ajupestud putinoidide väitega, et Venemaa võitleb “fašismiga”. Kogu maailm näeb, et Venemaa on muutunud Natsi-Saksamaa sarnaseks agressoriks.

Natukenegi arukad venelased, sealhulgas Kremlis, mõistavad tõenäoliselt ajaloo paratamatut kordumist selles mõttes, et fašistliku agressiooni ohver, kellel on ülitugev kaitsetahe ja keda toetab poliitiliselt, majanduslikult ja sõjaliselt tugev vaba maailm, lõpuks võidab.

Fašismi sildi kleepimine Ukrainale, tegelikult ka Rootsile, Soomele, Balti riikidele ja teistele, ei muuda sisuliselt mitte midagi. See lihtsalt näitab, kui primitiivselt haledaks ja naeruväärseks on Kremli propagandamasin muutunud.

Loe ka:  KUUM: Venemaa hoiatas NATOT tuumasõjaga.

Kiievi all toimusid veebruari lõpus ja märtsis lahingud, mida saab võrrelda piltlikult Moskva kaitsmisega oktoobrist 1941 kuni jaanuarini 1942. “Fašistlikel kiskjatel” (kasutades nõukogudeaegset väljendit) ei õnnestunud agressiooniohvri pealinna ära võtta. Nad olid sunnitud taanduma ja oma õnne otsima Donbassis ja Lõuna-Ukrainas. Mariupolit saab võrrelda sümboolselt vapralt kaitstud Stalingradiga või Leningradi blokaadiga.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

53217266386 9770d6637b c jpg

Peaminister Kaja Kallase poliitiline avaldus

Ausatatud Riigikogu juhataja, head riigikogu liikmed! Mõned asjad elus on ettearvatavad ja korduvad aastast aastasse. …