Wednesday , 26 January 2022
kaja kallas 90185653

Pühadeperioodil kasvatas toetust vaid Reformierakond

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti värske küsitluse tulemuste põhjal on populaarseim partei praegu Reformierakonda, mida toetab 25,9 protsenti küsitletutest. Ühtlasi oli see ainus partei, mis võrreldes viimase uuringuga enne pühi oma toetust kasvatas.

Reformierakonna toetus on võrreldes viimaste pühade-eelsete tulemustega kasvanud 1,7 protsendipunkti võrra. Võrreldes novembri lõpuga, kui Reformierakonna reiting jõudis lähiajaloo madalaimasse punkti, on peaministripartei toetus kasvanud 5,2 protsendipunkti võrra.

Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda toetas aasta lõpus 20,6 protsenti ja Keskerakonda 20,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. EKRE ja Keskerakonna toetus märkimisväärselt muutunud ei ole.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15,7 protsenti), Isamaa (7,8 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7 protsenti). SDE toetus on languses ning kuu ajaga kukkunud kahe protsendipunkti võrra.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,2 ja opositsioonierakondi 35,4 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 1. detsembrist 4. jaanuarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM. Teisipäev 27.01- Sajab lund, lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur tõuseb -5..+3°C

Öösel: Pilves ilm. Lumesadu liigub läänest ida poole, kohati tuiskab, Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks …

pension

Valitsus algatas riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu,

Valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu (475 SE) on esitatud …

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …