Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
andres kentsi 1

Prokuratuur süüdistab 57-aastast Andrest, nelja alla 10-aastase lapse seksuaalses väärkohtlemises.

Prokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 57-aastast Andrest ( Andres Kentsi)  nelja alla 10-aastase lapse seksuaalses väärkohtlemises. Eeluurimisega kogutud andmetel kasutas mees ohvrite väärkohtlemiseks ära nii oma lähi- kui ka perekondlikke suhteid, aga ka tööalaseid kokkupuuteid lastega.

Kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokuröri Leelet Kivioja sõnul tuvastati uurimisega neli mehe ohvrit, kelle vanused jäid vahemikku 2-7 eluaastat. „Andres kasutas ohvrite leidmiseks nii oma lähi- kui ka perekondlikke suhteid, aga ka laiemalt tutvusringkonda. Kehvematest sotsiaalmajanduslikest ja probleemsetest peredest pärit lastega ehitas mees pikema aja jooksul üles usaldusväärse suhte, mistõttu oli tal võimalik veeta lastega koos aega ilma teiste täiskasvanute järelevalveta. Süüdistuse järgi seksuaalselt väärkohtles mees mitut kannatanut aastate jooksul nii enda kui ka kannatanute kodudes, aga ka oma töökohtades. Nimelt tuvastasime uurimisega ka kaks ohvrit, keda Andres katsus intiimpiirkondadest lasteaedades, kus ta erinevatel ajaperioodidel töötas.“
Kivioja sõnul nähtub kriminaalasja materjalidest, et süüdistatav tegutses aastakümneid ning tal oli välja kujunenud käitumismuster ohvrite leidmiseks ja usalduse loomiseks. „Tema kodus on aastate jooksul käinud ja ka elanud alaealisi poisse, kuid mitme kannatanu suhtes toime pandud teod on tänaseks karistusseadustiku järgi aegunud,“ ütles prokurör.

Politsei ja prokuratuur alustasid kriminaalmenetlust ühe tähelepaneliku kõrvalseisja vihje peale. „Tunnustame seda inimest, kes lõpuks otsustas politseiga jagada oma kahtlusi, mis olid aastate jooksul silma jäänud mitmetele süüdistatava ümber olnud inimestele,“ lisas Kivioja.

Igal aastal jõuab politseisse ligi 500 laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumit, kuid see võib olla vaid kümnendik kõigist sellistest kuritegudest. „Laste seksuaalne väärkohtlemine on väga peidetud kuriteoliik. Sageli tulevad kuriteod ilmsiks alles aastaid hiljem, kuna lapsed ei pruugi kohe aru saada, et nendega käitutakse valesti. Kahjuks on see nende elu vältimatu osa. On väga tähtis, et info, ka aastatetaguste sündmuste kohta, jõuaks politseini. See võib aidata praeguseid ohvreid ning hoida ära võimalikke uusi kannatanuid,“ rääkis Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude ja lastekaitse grupi juhtivuurija Reimo Raivet.

Mehele esitati süüdistus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb alla 10-aastaste kannatanute suhtes toimepandud tahtevastast muu sugulise iseloomuga tegu. Peale mehe kinnipidamist tänavu aprillis taotles prokuratuur mehe vahistamist eeluurimise ajaks, kus ta viibib tänaseni.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!