Sunday , 16 January 2022
prokuratuur

Prokuratuur esitas OÜ Paikre endistele juhtivtöötajatele ( Ott Sutti, Danel Taur, Oleg Pronin) süüdistuse

Lääne Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse Pärnu linnale kuuluva OÜ Paikre endiste juhtivtöötajate kriminaalasja, milles esitati süüdistus neljale füüsilisele ning ühele juriidilisele isikule. Süüdistuse järgi võltsisid ettevõtte juhtivtöötajad dokumente, kasutasid neid ettevõtte vara omastamiseks ning kahjustasid ühele koostööpartnerile eeliste andmisega ausat konkurentsi.

Kriminaalmenetlus keskendub OÜ Paikre juhtivtöötajate tegevusele 2016. aastast 2019. aastani, mil peeti kinni kaks OÜ Paikre töötajat. Prokuratuur süüdistab ettevõtte endist juhatajat Kristo Rossmani, arendusjuhti Ott Sutti ning OÜ Paikre äripartnerit, Danel Tauri, omastamises, dokumentide võltsimises ja nende kasutamises. Rossman ja Sutt on süüdistuse saanud ka enda positsiooni kuritarvitamises ning toimingupiirangu rikkumises. Samuti on Sutile esitatud süüdistus altkäemaksu võtmises, mis on seotud Oleg Pronini ja tema ettevõtte poolt esitatud arvete maksmisega. Oleg Proninit ning tema ettevõtet süüdistatakse altkäemaksu andmises.

„Süüdistuse kohaselt maksis OÜ Paikre raamatupidaja Kristo Rossmani korraldusel ja Ott Suti kaasabil ettevõtte vahenditest Rossmani isiklikke ning kolmandate isikute arveid, mil puudus seos OÜ Paikre äritegevusega. Lisaks süüdistab prokuratuur Kristo Rossmani Danel Tauri kaasabil ettevõttele esitatud arve võltsimises,“ sõnas Lääne Ringkonnaprokuratuuri prokurör Elle Keeman.

Lisaks omastamisele on kohtueelse menetluse tulemusel tõendatud, et Ott Suti ja Kristo Rossmani tegevus oli suunatud Ott Suti poolt juhitud OÜ Kogujale eeliste andmisele. „OÜ Kogujale määratud madalate hinnamääradega ei kaetud ära jäätmete käitlemise kulusid, mistõttu kahjustati OÜ Paikre majandustulemust,“ kirjeldas prokurör.

„Selle menetluse käigus nägime, et kohalik omavalitsus kui ettevõtte omanik, ei viinud läbi piisavat järelevalvet OÜ Paikre tegutsemise üle. Soovitame kõigil omavalitsustel tõhustada enda osalusega ettevõtete majandustegevuse kontrolli, et selliseid juhtumeid ära hoida,“ rääkis keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepp. „Sest see raha, millega ettevõttele kahjumit tekitati, ei tule kellegi muu kui kohalike elanike taskutest. Kannatada saab seejuures aga aus konkurents ja seaduskuulekate kolleegide maine.“
Oma positsiooni kuritarvitamisega tekitasid isikud ettevõttele ligi 181 811 euro suuruse varalise kahju, mille hüvitamiseks on OÜ Paikre esitanud tsiviilhagi. Prokuratuur arestis kriminaalmenetluses süüdistavatega seotud kinnisvara, mitu mootorsõidukit ning sularaha.

Menetlust juhtis Lääne Ringkonnaprokuratuur ja viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo. Prokuratuur saatis kriminaalasja kohtusse üldmenetluses ning kohus määras eelistungiks 14. veebruari.

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …