Erakorralised uudised

President Alar Karis: langenute mälestamiseks ei ole vaja tanke, selleks on kalmud

President Alar Karise hinnangul on Eesti Sõjamuuseum Narva tankile sobiv koht, kuna seal on see osa ajaloost ega lase rahvast enam tülli ajada.

“Tank T-34 Narva jõe kaldalt on nüüd Sõjamuuseumis, kus see on osa ajaloost ega lase meid enam tülli ajada. Muuseum on vanale tankile õige koht,” selgitas Karis.

“Valitsus andis Narva volikogule võimaluse ise otsustada, kuidas viia linnaruumist pjedestaalilt ära sõja sümbol, mille tähendust muutis Venemaa kallaletung Ukrainale niivõrd, et selle teisaldamine oli möödapääsmatu.”

“Kahjuks loobus Narva volikogu otsustamisest, mispeale pidi otsuse tegema valitsus. Otsustamatust poleks suurem osa Eesti ühiskonnast mõistnud,” nentis Karis.

Karis soovitas tänasega tanki-loole joon alla tõmmata. “Narva on väärikas linn, mille elanikega vaatame koos ühise tuleviku poole ja ei põrnitse seljad vastamisi erinevat minevikku.”

Ta lisas: “Tegelikult ei ole meil mitut ajalugu, on erinevatel pooltel langenud, kelle mäletamine ja mälestamine on loomulik osa meie tänapäevast. Ka Narvas nagu kogu Eestis. Selleks ei ole vaja tanke, sest selleks on kalmud ja kalmistud.”

“Tänan Narva elanikke, kes on jäänud rahulikuks. Loodan, et narvalased, kes oskavad oma linna hoida, sulgevad oma aknad ja uksed teravust ja vastasseisu õhutavate üleskutsete ees. Seaduskuulekus ja lojaalsus kodulinna tulevikule aitavad kõigil rahulikult läbi tänase närvilisuse astuda.”

Tv3.ee

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede, 1. märts 2024

Päevakaart: Keiser Keiser esindab autoriteeti, stabiilsust ja kontroll. See kaart sümboliseerib aega, mil olete oma

HOROSKOOP MINUAEG.COM 1

Horoskoop – Reede 1 märts 2024

Horoskoop – Reede, 1. märts 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on hea

error: Sisu on kaitstud!