covid

Prantsusmaal avastati uus koroona variant, test seda ei tuvasta.

Prantsusmaal Bretagne’i poolsaarel avastati täiesti uus, Bretooni variant, mis ei tule tavalise PCR testiga välja. See on teadaolevalt esimene koroona variant, mida testid ei näita.

 

Lannioni haiglas tuvastati 8 nakatumist uue variandiga. Prantsuse terviseministeerium andis teada, et kuigi inimesed põdesid koroonat, olid nende koroonatestid negatiivsed, vahendab Daily Mail.

 

Koroona tuli proovidest välja peale põhjalikumat geneetilist analüüsi. Näiteks Brasiilia ja Lõuna-Aafrika variantide puhul näitab PCR-test positiivset tulemust.

Uue mutatsiooni avastanud Pasteur’i instituudi teadlased märkisid, et praegustel andmetel pole uus tüvi kergemini nakkavam ega tapvam kui varasem variant. Uuel tüvel on ogavalgus 9 mutatsiooni, aga ka muudes osades muutused.

 

Prantsusmaal on viimaste päevadega hakanud nakatumiste arv taas tõusma, mistõttu arvatakse, et tuleb uus sulgemine. Riigis on iga päev ligi 20 000 uut koroonaga nakatumist. Itaalias, kus on 15 000 nakatumist päevas kehtestas uue sulgemise esmaspäeval, 15. märtsil ja see kestab vähemalt kuni 6. aprillini.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised