Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
Blue Breaking News YouTube Channel Art
www.minuaeg.com

Põllumajandus- ja Toiduamet võõrandas Lääne-Virumaal omanikult 52 looma

6. juunil võttis Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) Rakvere linnas omanikult loomade pidamise üle. Loomad kõne all olevatesse tingimustesse tagasi ei lähe, sest loomapidaja ei suuda tagada loomadele elamisväärseid tingimusi.

PTA Ida regiooni juhtivspetsialisti Kaja Vainula sõnul said nad Rakvere linnalt info halvas seisus koerte kohta. „Kontrollkäigu ajal selgus, et majapidamises peetakse peale koerte veel kasse, küülikuid, merisigu, eksootilisi linde (seitset papagoid ja ühte lembelindu) ning tuhkrut,“ sõnab Vainula, lisades, et samal õhtul võttis amet üheksa koera, 17 kassi, nelja merisea, 13 küüliku, ühe tuhkru ning kaheksa linnu pidamise üle.

Loomade äravõtmine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhul, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde. Kehtiva õiguse kohaselt on õigus loomi kontrollida, loomaomanikule ettekirjutusi teha ja loomi võõrandada vaid Põllumajandus- ja Toiduametil. 

Kõik loomad toimetati Lääne-Virumaa Koduloomade Varjupaik MTÜ-le ja MTÜ Ayuda Päite loomapargile.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi