Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
relv1

Politseinike poole relvataolise eseme suunanud mees peeti kinni

Pühapäeval kella 17 ajal reageeris politsei suurte jõududega sündmusele Jõhvi linnas, kus 62-aastane mees tänaval relvataolisest esemest lasi.  

Politseinikud piirasid perimeetri ning sisenesid territooriumile, kus mees võis viibida. Politseinike aeda sisenedes oli kuulda mitu lasku relvast ning mees liikus relv käes politseinike suunas.

Jõhvi politseijaoskonna juhi Andreas Kliimanti sõnul andsid politseinikud korduvalt mehele käskluse relv maha panna. „Kuigi kahtlustatav viskas relva maha ja laskus põlvili, üritas ta kohe uuesti seda haarata. Olukord oli väga ohtlik ning politseinikel on sellisel juhul õigus kasutada teenistusrelva, et oht tõrjuda,“ selgitas Kliimant.

Politseinik tegi mehe suunas lasu tugirelvast, mis oli varustatud kummikuulidega. Kahtlustatav viskas seepeale relva kaugemale maha ja politseinikud pidasid ta kinni.  

Politseinikud tuvastasid, et tegemist oli stardipüstoliga. Läbiotsimisel tuvastati mehe kodust veel erinevaid relvataolisi esemeid, käsigranaati meenutav ese ja võimalikud detonaatorid. Leitud esemete keelatus Relvaseaduse vaates selgitatakse välja menetluse käigus.

Andreas Kliimanti sõnul on stardipüstolid äravahetamiseni sarnased tulirelvadega. „Visuaalselt ega laskude järgi ei ole võimalik neid eristada. Seega on arusaadav, et ümbritsevad inimesed tunnevad hirmu ja politseinikud ei tea enne kui nad relva lähedalt näevad, kas tegemist on tulirelva või millegi muuga. See tähendab, et selliste juhtumite puhul lähtuvad politseinikud alati sellest, et tegemist on tulirelva ja seetõttu ka väga suure ohuastmega sündmusega. Sellises olukorras on politseinikel ohu tõrjumiseks lubatud kasutada ka tulirelva. Kiirreageerijate varustusse kuuluvad ka pumppüssid kummikuulidega, mis inimesele pihta saades tekitavad valu, aga ei ole elule ohtlikud nagu on tulirelva laskemoon. Õnneks saime sel korral kahtlustatava kinni pidada nii, et keegi juhtunus viga ei saanud. Paraku järgmine kord ei pruugi olukord nii hästi lõppeda,“ lisas jaoskonna juht.

62-aastase mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!