Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
venelane43

Politsei trahvis я русский liikumise eestvedajat

Täna vormistati kiirmenetlusotsus, millega määrati trahv 25-aastasele mehele, kes oli я русский teksti sõidukitele kleepimise eestvedajaks.

Mees kutsus korduvalt inimesi kleepima oma sõidukitele silte „я русский“, „отдел по борьбе с нацизмом“, „сила в правде“ ning muud agressiooni toetavat sümboolikat. Vaenu õhutamise eest karistas politsei teda väärteokorras rahatrahviga summas 500 eurot. Juhul, kui mees oma käitumist ei muuda ja paneb toime uue samalaadse rikkumise, saab teda vastutusele võtta juba kriminaalkorras.

Lääne-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juht Raigo Prants selgitas, et sääraste kirjadega kleepsud ja ka näiteks vene sõjaväe karuembleem on provotseerivad, nende eesmärk on ühiskonda lõhestada ja tekitada pingeid. „Olukorras, kus Venemaa on pidamas täiemahulist sõda iseseisva Ukraina vastu, on sellise tekstiga kleepsu puhul tegemist toetusavaldusega agressorriigile,“ ütles Prants. Vene propaganda kasutab neid samu sõnumeid selleks, et õigustada sõda.

venelane43

„Politsei ei keela kellelgi väljendada oma rahvuslikku kuuluvust, kuid nende kleepsude eesmärk on ilmselgelt provotseerida. Seda kinnitab ka tõsiasi, et oleme saanud teateid häiritud inimestelt, kes on kleebistega sõidukeid näinud linnaruumis ning näiteid on ka füüsiliseks muutunud konfliktidest,“ rääkis politseinik.

Politsei julgustab selliste sümbolite kasutamisest avalikus ruumis teada andma helistades 112. Menetlustalituse juht kinnitas, et igasugusele agressiooni toetamisele ja vaenu õhutamisele reageeritakse väga tõsiselt. „Ohu ja konfliktide ennetamiseks laseme inimestel provotseerivad kleepsud eemaldada. Juhul, kui ei olda nõus kleepsu eemaldama, võib politsei seda ise teha või sõiduki teisaldada. Keelatud sümboolika kasutamisel alustame väärteomenetluse.“

Kui kaebust ei esitata jõustub kiirmenetluse otsus 17. oktoobril.

Allikas. Politse.ee

Vaata ka:

Paeva sonum

Päeva Sõnum: Teisipäev 23 juuli 2024

Tere tulemast uude päeva! Täna on teisipäev ja suvi on täies hoos. Loodame, et leiad

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

23.07.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile 22.07.24 toimus 4 liiklusõnnetust, neist 3 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 9 alkoholi või narko tarvitamistunnustega