Pühapäev , 3 märts 2024
Erakorralised uudised
kassminuaeg

Müüdid ja ebausk kasside kohta

Müüdid ja ebausk kasside kohta on aastatuhandeid olnud osa paljudest kultuuridest üle maailma. Siin on mõned levinud müüdid kasside kohta:

Mustad kassid toovad õnnetust. Paljudes kultuurides seostatakse musti kasse ebaõnnega, eriti kui üks neist ületab su teed. Siiski on ka kultuure, kus usutakse, et mustad kassid toovad õnne.

Kassid võtavad hinguse ära. Vanasti usuti mõnes kultuuris, et kassid võivad magava inimese näo peale hüpata ja ta hinguse ära võtta. Tõenäoliselt sai see legend alguse sellest, kui kassid soovisid olla soojas ja magasid beebide või haigete lähedal.

Kassid on nõidade kaaslased. Keskajal usuti Euroopas, et nõiad võivad end kassideks muuta või et kassid on nõidade käsilased.

Kassidel on üheksa elu. See müüt on pärit kasside võimest kiiresti taastuda ja põgeneda potentsiaalselt ohtlikest olukordadest.

Kassid näevad kummitusi. Kui kass jõllitab näiliselt tühja ruumi või käitub kummaliselt, arvatakse mõnikord, et ta näeb midagi, mida inimesed ei näe – näiteks kummitusi.

Kassid ja rasedus. Mõnes kultuuris on olnud uskumus, et rasedad naised peaksid vältima kasside lähedust, eriti kasside väljaheiteid, mis võivad sisaldada toksoplasmoosi tekitajat. Kuigi toksoplasmoosi risk on tõeline, ei ole kassid selle ainus allikas ja lihtsa hügieeniga saab riski vähendada.

Need on vaid mõned näited müütidest, mis on seotud kassidega. Tegelikult on kassid imelised, nutikad ja armastusväärsed lemmikloomad, kellel on meie elus palju positiivset mõju.

Vaata ka:

man g15686e850 640

4 pisiasja, mida mehed pärast lahutust naistelt otsivad

Pärast lahutust võivad meeste ootused ja vajadused suhetes oluliselt muutuda. Nad võivad otsida omadusi ja

ian schneider PAykYb 8Er8 unsplash

3 viisi, kuidas kedagi nii hästi armastada, et ta tunneks end teie suhetes turvaliselt

Armastuse väljendamine viisil, mis paneb teie partneri end suhtes turvaliselt tundma, on suhete alustala. Siin

error: Sisu on kaitstud!