Uudised

Politsei tabas Tartu kesklinnas baari seinale vaenu õhutavaid sümboleid sodinud mehe.

 

Sündmused said alguse eile õhtul kella 17.40 paiku, kui häirekeskusele helistas Tartus Vabaduse puiesteel baari pidav inimene ning teatas, et nägi valvekaamerast, kuidas üks mees baari seinale ja seal lähistel välikäimlale midagi sodis.

Helistaja andis kaamerasalvestisele tuginedes väga selge isikukirjelduse ning andis patrullidele jooksvalt väärtuslikku infot sellegi kohta, mis suunas mees peale Vabaduse puiesteelt lahkumist liikus.
Politseipatrullid märkasid kirjeldustele vastavat meest õige pea Narva maanteel kaarsilla teises otsas. Joobes mees peeti kinni ning tema põuest leiti nii marker kui ka aerosool värv, millega vaenu õhutavad sümbolid baari seinale joonistatud olid.

Joobes mehe toimetasime esmalt menetlustoiminguteks politseijaoskonda ja seejärel kinnipidamisele ning kainenemisele. Oma tegudele ta adekvaatset selgitust anda ei suutnud ning käitus ka politseinikega provotseerivalt. Alustasime mehe suhtes menetluse.

Mis iganes oli mehe motiiv, on veel selgusetu, kuid fakt on, et sellisel moel oma meelsuse väljendamiseks meie avalikus ruumis kohta ei ole.
Oma seisukohtade avaldamiseks on olemas mitmeid legaalseid ja tsiviliseeritud võimalusi, kuid baari seinale erinevate sümbolite ja fraaside kritseldamine ei ole selleks kindlasti sobiv viis. Praegusel juhul on sel moel käitudes toime pandud süütegu.

Allikas: Lõuna prefektuur

Jaga
Back to top button