Thursday , 28 October 2021
90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Politsei tabas eluohtlikult purjus roolijoodiku, kelle joove oli 4,27-promilli.

Politseipatrull tabas tänavu suvel Tartust sõiduautoroolist mehe, kellel tuvastati vereproovi järgi 4,27-promilline alkoholijoobe, mille peale satuks alkoholiga harjumata inimene koomasse või sureks, kirjutab Postimees.
Politsei sai 7. juuni õhtul väljakutse Tartu koosseisu kuuluvasse Märja alevikku, et tuvastada võimalik roolijoodik. Kui politseinikud kohale jõudsid, oli kahtlane Hyundai Getz juba pargitud, kuid sees istus kaks meest – üks juhiistmel, teine taga. Esimesel parempoolsel istmel lebas õhupüss, mille üks politseinikest avatud akna kaudu igaks juhuks enda kätte hoiule võttis.

Autos oli ka mitu kinnise korgiga viinapudelit ja üks avatud õllepurk. Korrakaitsjad palusid mõlemalt mehelt dokumente, mille nood ka esitasid. Selgus, et juhikohal istus paari päeva eest 50-aastaseks saanud Dmitri ja tagaistmel Janek.

Kuigi Dmitri andis oma dokumendi politseinikele vastu vaidlemata, siis autost väljumast ta keeldus ja politseinikud pidid ta sõidukist välja tõmbama ning käed raudu panema. Sündmuskohal puhus mees mitu korda alkomeetrisse, mis näitas kõrgeima näiduna 4,32 promilli. Enne Tartu vanglasse kainenema toimetamist sõidutas politseiauto ta läbi Raja tänava kliinikusse, kus temalt võeti joobe tõenduslikuks määramiseks ka vereproov. Ametlikult läks dokumentidesse kirja, et Dmitri oli sel suveõhtul 4,27-promillises joobes.

Dmitri oli nõus kokkuleppemenetlusega ning juba ülejärgmisel päeval pärast vahejuhtumit karistas Tartu maakohus teda purjuspäi autojuhtimise eest ühe aasta ja kümne päeva pikkuse vangistusega. Kuna mehel on kehtiv karistus purjuspäi autojuhtimise eest 2015. aastast, pidi ta reaalselt vangi minema.

Kohus andis Dmitrile aega oma elu korraldamiseks enne vangiminekut ning ta pidi ilmuma Tartu vanglasse oma karistust kandma hiljemalt 26. juulil.
5. juulil sai Tartu maakohus Dmit­rilt lakoonilise avalduse, milles ta taotles vanglakaristuse alguse edasilükkamist 26. augustini, kuna peab minema eriarsti juurde. Kuna mees ei täpsustanud, millal ja millise arsti juurde ta minema peab, siis jättis kohus taotluse rahuldamata. Tähtajaks mees siiski vanglasse ei ilmunud.

Politsei sai Dmitri kätte 3. augustil ja toimetas ta Tartu vanglasse karistust kandma.

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 27 at 16.44.30

Aas: Eesti vajab hädasti uusi kaevandusi ja karjääre

“Materjalivajadused trassi rajamiseks on suured ja praeguste karjääride aeg hakkab täis saama. Samas eeldab nende …

Screenshot 2021 10 27 at 16.36.14

Huligaanid lõhkusid Tallinnas nelja liinibussi aknad

Seni tabamata huligaanid lõhkusid Tallinnas nelja liinibussi aknad, tekitades tuhandeid eurosid kahju. Kurjategijad tegutsesid ööl …

covid gbe67ba999 640

Koolides hakatakse õpilasi ja õpetajaid kiirtestima

“Kiirtestimine toimub lihtsa ja lapsesõbraliku kiirtestiga, mida saavad lapsed ise koolipäeva alguses õpetaja juuresolekul teha,” …

Screenshot 2021 10 27 at 16.18.24

Terviseamet: valitsus jäi koroonapiirangutega hiljaks

Terviseameti kinnituse on koroonaviiruse levik sedavõrd laiaulatuslik, et nakkust võib saada igalt poolt, ühtlasi leiab …