Uudised

Politsei pöörab suurt tähelepanu võimalikele provokatsioonidele

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul pöörab politsei praeguses kriisis suurt tähelepanu võimalikele provokatsioonidele, teatab BNS.

Vaher selgitas, et näiteks pälvib kindlasti politsei tähelepanu provotseerivate sümboolikate kasutamine. “Näiteks Z tähte kandev sõiduk kindlasti peatatakse ja palutakse see sümboolika eemaldada. Ja loomulikult viiakse läbi isikute kontroll,” ütles Vaher.

Ta lisas, et politsei suurema tähelepanu all on ka Ukraina ja Vene saatkonnad.

Eesti-Läti piiril korraldab politsei- ja piirivalveamet väljujate pistelist kontrolli, et tuvastada võimalik varustuse või sümboolika vedu. Eesti-Vene piiril on olukord rahulik ja seal on rakendatud tõhustatud kontroll, märkis Vaher.

“Palume kõigil mõistvat suhtumist, kui piiripunktides on tavapärasest pikemad järjekorras. Aga me peame ukrainlasi aitama,” ütles Vaher, lisades, et praegu on kõige olulisem lubada ukrainlastest sõjapõgenikud riiki.

Vaher märkis, et sõjapõgenikel viisat vaja ei ole ja nende Eestis viibimise aeg pole piiratud, samuti on neil õigus Eestis tööle hakata, tuleb vaid registreerida lühiajaline töötamine.

Jaga
Back to top button