Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
kaerauad

Politsei pidas Tartus kinni tapmises kahtlustatava 50-aastase mehe

Esmaspäeval, 25. märtsi varahommikul sai politsei teate, et Tartu linnas Võru tänava korterist on leitud vägivalla tundemärkidega 47-aastase mehe surnukeha. Tapmises kahtlustatavana pidas politsei kinni 50-aastase mehe.

Häirekeskus sai teate 25. märtsil veidi enne kella 5, milles anti teada, et Tartu linnas Võru tänaval asuvast korterist on leitud 47-aastase mehe vägivalla tundemärkidega surnukeha. Politseinikud asusid kohe sündmuskohal tõendeid koguma, et selgitada, mis täpselt juhtus ja kes võis teo toime panna.

„Praegu kogutud esmane info annab alust arvata, et ühes seltskonnas toimunud alkoholi tarvitamise käigus puhkes kahe mehe vahel tüli ning toimus kaklus, mille tagajärjel suri konfliktis osalenud 47-aastane mees. Politseinikud pidasid kuriteos kahtlustatavana kinni joobes 50-aastase mehe. Temaga koos viibinud mees ja naine viidi kainenema,“ selgitas Tartu jaoskonna menetlusjuht Timo Reinthal.

Raske kuriteo motiiv ja muud üksikasjad on alles selgitamisel. „Kahjuks näeme politseitöös sageli, et enamus raskeid vägivaldseid kuritegusid panevad inimesed toime just alkoholijoobes. Alkoholi tõttu tekivad konfliktid, mida ei osata enam sõnadega lahendada. Tihti kipuvad need muutuma vägivaldseks ja lõppevad halvimal juhul kellegi surmaga,“ ütles Reinthal.

Lõuna ringkonnaprokuratuur taotles kinnipidamisele järgneval päeval, 26. märtsil Tartu maakohtult mehe vahistamist. Tartu Maakohus nõustus prokuratuuri seisukohtadega ning võttis mehe kaheks kuuks vahi alla. „50-aastasel mehel on neli kehtivat kriminaalkaristust vägivallaga seotud kuritegude eest. Viimase karistuse kandmiselt vabanes kahtlustatav poolteist aastat tagasi. Seetõttu leidis ka kohus, et vahistamine on igati põhjendatud, et takistada mehel uute kuritegude toimepanemist ning kriminaalmenetlusest kõrvalehoidumist,“ sõnas Lõuna ringkonnaprokurör Külli Saks. 

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb tapmist. Alustatud menetlust viib läbi Lõuna prefektuur ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!