Erakorralised uudised
kaerauad

Politsei pidas Tallinna kesklinna korteris kinni nelja inimest rünnanud mehe

Häirekeskus sai täna õhtul pärast kella 19 teate, et Tallinna Kesklinnas J. Kappeli tänaval korteris ründas 55-aastane mees mitut inimest ning ähvardab ennast koos korteris viibiva elukaaslase ja lapsega õhku lasta.

Esialgsetel andmetel tarvitas seltskond ühiselt korteris alkoholi, kui ühel hetkel alko- ja narkojoobe kahtlusega 55-aastane mees muutus agressiivseks ja tungis kolmele külalisele ning enda elukaaslasele kallale. Rünnaku järgselt lahkusid kolm kannatanut korterist ja helistasid häirekeskusesse pärast seda, kui mees ähvardas end ja pereliikmeid õhku lasta.

Sündmuskohale reageerisid koheselt politseipatrullid, politsei eriüksused ja kiirabi. Kiirabi andis kohapeal esmaabi 37-aastasele naisele ning toimetas 49-aastase naise ja 51-aastase mehe haiglasse. Korterisse jäid lisaks ründajale tema elukaaslane ning alaealine laps. Ründaja elukaaslane oli kaine.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Roger Kumm rääkis, et 55-aastane mees sõnas korteri ukse taga olevatele politseinikele, et ta laseb ennast õhku, kui politseinikud korterisse sisenevad. Samuti oli info, et mehel võib kodus olla relv. „Ettevaatusabinõuna alustasime koheselt majaelanike evakueerimist, keerasime majas gaasi kinni ning kutsusime kohale lisajõudu politseinike, eriüksuse ja pommirühma näol. Mehega püüti mitu tundi läbi korteri ukse läbirääkimisi pidada, et olukorra eskaleerumist vältida. Kella poole ühe ajal oli mees lõpuks nõus ukse avama ning politsei eriüksused pidasid ta kinni,“ kirjeldas Kumm.

Kiirabi toimetas mehe elukaaslase haiglasse tervisekontrolli ning lapse turvaliselt lähedaste hoole alla.

Mitmeid tunde väldanud sündmusele oli kaasatud ligi 50 politseiametnikku, lisaks ka päästeametnikud ja kiirabitöötajad. Operatiivjuht tänab kolleege ja partnereid hea koostöö eest ja kohalikke elanikke, kes mõistsid olukorra tõsidust ja järgisid politsei suuniseid.

Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluses. Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustik § 121 lg. 2 p. 2 ja § 121 lg. 1 tunnuste.

Vaata ka:

DALL·E 2023 12 06 12.04.02 A vibrant and mystical collage representing the abundance in December 2023 for six zodiac signs Sagittarius Capricorn Aquarius Pisces Aries and

2 Sodiaagimärki,kes Kõige Tõenäolisemalt Kogevad Küllust esmaspäeval 20 mai 2024

Sõnn (20. aprill – 20. mai) Sõnnidel on täna suurepärased võimalused kogeda küllust ja õitsengut.

horoskoop minuaeg.com 3

Viis Suurepärase Horoskoobiga Sodiaagimärki: Esmaspäeval, 20. mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Töö ja Karjäär: Jääradel on täna suurepärane päev tööalaste