F Politsei 2

Politsei nädalavahetuse sündmused: Rööv, peksmised, vargused ja pea 60 000 eurot netiklemidel raha.

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 139 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks röövimine ja 58 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Lähisuhtevägivalla teateid oli 125.

Juhtus kolm inimkannatanutega liiklusõnnetust ning juhtimiselt kõrvaldati 34 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 134 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 35 873 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalisest rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 50 377 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 37 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6313 Ukraina kodanikule.


PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

8. detsembril toimus Haaberstis Hansu tänava kortermajas konflikt 19-aastase mehe ja 23-aastase naise vahel.

8. detsembril teatati, et Mustamäel Ehitajate tee kortermajas lõi 27-aastane naine terava esemega 38-aastast meest.

8. detsembril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval lõi seni tuvastamata inimene 15- ja 18-aastast noormeest.

9. detsembril teatati, et Lasnamäel Liikuri tänava kortermajas lõi alkoholijoobes 40-aastane mees oma 41-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

9. detsembril teatati, et Lasnamäel Raadiku tänava kortermajas tekitas 38-aastane mees viga 35-aastasele naisele. Politseinikud pidasid mehe kinni.

9. detsembril teatati, et Kesklinnas Jakobi tänava kortermajas lõi 40-aastane mees 24-aastast naist.

Röövimine

9. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopliranna tänaval lõi seni tuvastamata inimene 14-aastast tüdrukut ning võttis temalt ära mobiiltelefoni.

Kelmused

Nädalavahetusega registreeriti viis kelmuse juhtumit, mille kahjud on kokku 41 910 eurot:

Politseisse pöördus naine, kellele oli väidetavalt helistanud Tele2 operaator väitega, et naise telefonis on viirus, mille eemaldamiseks pidi ta alla laadima AnyDesk programm ning kinnitama tehingud PIN-koodidega. Kelmusega tekitatud kahju on 5050 eurot.

Detsembri alguses helistas kelm 48-aastasele mehele ning tutvustas end politseinikuna. Erinevate valeväideta abil peteti mehelt välja 9100 eurot.

Novembris helistas end pangatöötajana esitlenud kelm 79-aastasele naisele ning väitis, et tema pangakontole on sisse murtud. Naine pidi avama konto LHV-s ja kinnitama tehingud PIN-koodidega. Kelmusega tekitatud kahju on 1900 eurot.

Novembris helistas end Elisa operaatorina esitlenud kelm 66-aastasele naisele ja väitis, et talle püüavad kelmid helistada ning suunas tema kõne väidetavalt pangale. Naine pidi petukõnede takistamiseks alla laadima AnyDesk programmi ning kinnitama tehingu PIN-koodidega. Peale seda ühendati teda väidetavalt politseinikuga, kes palus tal oma kontolt sularaha välja võtta ja viia see kullerile. Kelmusega tekitatud kahju on 23 790 eurot.

Eelmisel nädalal helistati 69-aastasele naisele Whatsappi rakenduse kaudu ning vene keelt kõnelev väidetav pangatöötaja väitis, et naise pangakontolt püüab keegi vormistada laenu. Selle takistamiseks pidi naine alla laadima AnyDesk programmi ning kinnitama tehingud PIN-koodide abil. Kelmusega tekitatud kahju on 2070 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

10. detsembril teatati, et Saku vallas Kajamaa külas lõi 59-aastane mees 45-aastast meest.

Piiriturvalisus

10. detsembril saabus Helsingist Tallinna Vanasadamasse 1994. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanik, kellele on kohaldatud tagasisaatmisotsus. Piiripunkti patrull kontrollis meest ja tuvastas, et tal puudub seaduslik alus Schengeni viisaruumis viibimiseks. Mees peeti kinni ja toimetati kinnipidamiskeskusesse. Talles koostati ettekirjutuse Eestist lahkumiseks, siseriiklik sissesõidukeeld kolmeks aastaks ja määrati rahatrahv 75 trahviühikut, summas 300 eurot. Hiljem ta lahkus laevaga Helsingisse.

8. detsembril saabus lennujaama Istanbulist 1986. aastal sündinud Rwanda Vabariigi kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Samuti puudusid isikul piisavad elatusvahendid. Tema viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati sisenemiskeeld. Järgmisel päeval lahkus ta tagasi Istanbuli.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud nädalavahetusel Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus

Möödunud nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise viiel Moldova, neljal Gruusia, kahel Venemaa ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

9. detsembril teatati politseile, et Ahtmes Sõpruse tänaval asuvas kortermajas lõi 49-aastane mees konflikti käigus enda naist ja naise ema. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Asja omavoliline kasutamine

9. detsembril anti politseile teada, et Kohtla-Järvel jättis naine Mõisa teel asuva kaupluse ees auto mootori käima ning läks ise poodi. Auto juurde tagasi tulles avastas, et keegi oli ta autoga ära sõitnud. Politseinikud leidsid sõiduki paar tundi hiljem. Juhtunu täpsemad asjaolud ja teo toimepanijad selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

9. detsembril teatati politseile, et Rakveres lõi 51-aastane naine tüli käigus 32-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses. 

10. detsembril sai politsei teate, et Vinni vallas 24-aastane mees 21-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses. 

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine

9. detsembril anti politseile teada, et Emmaste osavallas eramus lõi joobes 35-aastane mees oma 61-aastast isa. Politsei pidas 35-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised

8. detsembril anti politseile teada, et 7. detsembril Pärnu kesklinnas bussijaama läheduses läks 19-aastane noormees kallale tuttavale 32-aastasele naisele.

9. detsembril sai politsei teate, et Pärnus korteris läks joobes 31-aastane mees kallale oma elukaaslasele. Politsei pidas 31-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kelmus

9. detsembril sai politsei teate, et 9. oktoobril registreeris Pärnumaal elav naine end Facebooki vahendusel Yourglobaldeal investeerimisplatvormi kasutajaks, misjärel võeti kannatanuga ühendust ja paluti alla laadida AnyDesk rakendus. Selle vahendusel tehti erinevaid rahalisi tehinguid. Kahju on 7 250 eurot.

Vargus

9. detsembril anti politseile teada, et Pärnu kesklinnas kaubanduskeskuses varastas alkoholijoobes 36-aastane mees kauplusest kaks jopet kogumaksumusega ligi 380 eurot. Turvatöötaja pidas 36-aastase mehe turvaväravate läbimisel kinni.

Raplamaa

Vargus

8. detsembril anti politseile teada, et Kohila alevis on lukustamata garaažist varastatud katalüsaatoreid ja muid autoosasid. Kahju on 2 500 eurot.

Saaremaa

Vargus

8. detsembril anti politseile teada, et novembris varastati Kuressaare linnas lukustamata garaažist kolm elektritõukeratast, millest kaks on omanik tagasi saanud, kuid musta värvi elektritõukeratas Xiaomi Mi on endiselt tagasi saamata. Kahju on 250 eurot.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Kolm sodiaagimärki saavad 2024. aasta märtsis üle paljudest võitlustest

aasta märts toob kolmele sodiaagimärgile suurepäraseid võimalusi oma elus paljudest võitlustest üle saada: 1. Jäär

horoskoop armastus

Märts 2024 on 3 sodiaagimärgi jaoks ideaalne kuu armastuseks

Märts 2024 on eriti romantiline kuu järgmistele kolmele sodiaagimärgile: 1. Sõnn (20. aprill – 20.

error: Sisu on kaitstud!