F Politsei 2

Politsei nädalavahetuse info. Mehed peksavad naisi, naised mehi.

Möödunud nädalavahetusel registreeriti politsei- ja piirivalveametis 138 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 49 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 127.

Juhtimiselt kõrvaldati 87 joobetunnustega sõidukijuhti.

Eestisse tuli 115 Ukraina kodanikku, kellest 36 teatas, et plaanib esialgu Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR 

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

10. märtsil teatati, et Mustamäel Sääse tänaval lõi seni tuvastamata inimene 27-aastast meest.

10. märtsil sai politsei teate Lasnamäele Läänemere tee kortermajja, kus alkoholijoobes 39-aastane mees lõi oma 64-aastast isa.

11. märtsil teatati, et Lasnamäel Mustakivi tee kortermaja koridoris lõi seni tuvastamata inimene 55-aastast meest.

12. märtsil teatati, et Mustamäel J. Sütiste tee kortermajas lõi 37-aastane mees oma 38-aastast elukaaslast.

12. märtsil lõi seni tuvastamata inimene Kesklinna Suur-Karja tänaval asuvas baaris 22-aastast meest.

12. märtsil toimus Kesklinnas Vana-Viru tänaval konflikt 37- ja 50-aastase mehe vahel.

12. märtsil teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe teel lõid seni tuvastamata kolm inimest 22-aastast meest.

12. märtsil lõi seni tuvastamata inimene Kesklinnas Inseneri tänaval 30-aastast meest.

Vargus

11. märtsil teatati, et Kesklinnas Viru tänavalt varastati lukustamata jalgratas. Kahju on 2000 eurot.

Kelmus

7. märtsil helistas väidetavalt 54-aastasele naisele politseinik ning teatas, et naise nimele püüab keegi Jüri nimeline võtta laenu. Väidetav politseinik palus kannatanul alla laadida enda nutiseadmesse AnyDesk programmi, kuhu tuli sisestada Smart-ID paroolid. Kelmusega tekitatud kahju on 9000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

11. märtsil teatati, et Keila linnas lõi 35-aastane mees oma 34-aastast naist.

Piiriturvalisus

10. märtsil koostati lahkumiskohustuse sundtäitmise protokolli 1991. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule. Mees on viibinud alates 01.02.2023 Eestis seadusliku aluseta. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld.

10. märtsil viidi läbi illegaalimenetlus 2001. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodaniku suhtes. Mehe viisa tunnistati kehtetuks, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

11. märtsil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 10 päeva jooksul ja kohaldas Schengeni sissesõidukeelu kolmeks aastaks 1997. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikule. Mees töötas Eestis ebaseaduslikult ning viibis Eestis ja Schengeni alal ebaseasuslikult alates 20.08.2022. Samuti määrati talle rahatrahv 400 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine

10. märtsil sai politsei väljakutse Räpina valda Ristipalo külla, kus joobes 54-aastane mees oli löönud oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni ning juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitatakse kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Varguskatse

12. märtsil peeti kinni mees, kes püüdis Tartus ehitusobjektilt varastada ehitusvilla.

Kehaline väärkohtlemine

11. märtsil teatati, et Tartus puhkes kahe mehe vahel konflikt, mille käigus 22-aastane mees lõi talle tuttavat 24-aastast meest. Kannatanu pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

10. märtsil sai politsei väljakutse Tõrva valda, kus joobes 25-aastane mees lõi talle tuttavat meest. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus

11. märtsil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis riiki siseneda soovinud veokit ning selle juhti. Piirivalvurid tuvastasid kontrolli käigus, et veoautojuhina töötanud mehel puudus lühiajaline töötamise registreering PPA registris. Talle määrati rikkumise eest 100-eurone rahatrahv, masin paigutati tolliplatsile ning juht lahkus Venemaale.

11. märtsil palus piirivalvurite abi maastikusõidukiga Peipsi järvel hätta sattunud kalur. Kui esmalt andis ATV juht teada, et on eksinud ning ei leia omal jõul enam kallast kuidagi üles, siis mõne aja pärast kui piirivalvurid olid talle telefonitsi õige suuna kätte juhatanud, helistas mees uuesti piirivalvuritele ning kurtis, et sedapuhku oli ta kaldasse liikudes lumme kinni jäänud. Piirivalve hõljukimeeskond läks õhtuhämaruses mehele appi ning saatis mehe kaldale.

12. märtsil tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine kahel Venemaa kodanikul, keda peetakse ohuks avalikule korrale ja Eesti julgeolekule. Neile väljastati sisenemiskeeld ning saadeti tagasi Venemaale.

12. märtsilkontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Aserbaidžaani kodanikku, kes oli viibinud Schengeni territooriumil 20 päeva seadusliku aluseta ning veetnud neist 10 Eestis. Mehele koostati lahkumisettekirjutus, määrati rikkumise eest 800-eurone rahatrahv ning kehtestati pooleks aastaks Schengeni territooriumile sisenemiskeeld. Peale menetlustoiminguid lahkus mees Venemaale.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

12. märtsil teatati politseile, et Narvas Vaivara tänaval asuvas korteris lõi 54- aastane mees oma abikaasat. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

11. märtsil teatati politseile, et Narvas Rahu tänava korteris tõukas 47-aastane mees konflikti käigus elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

11. märtsil teatati politseile, et Narvas asuva meelelahutusasutuse ees lõi 33-aastane mees omavahelise konflikti käigus elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

11.märtsil sai politsei teate, et Jõhvis Rakvere tänaval asuvas meelelahutusasutuses lõi 34-aastane mees 25-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

10. märtsil teatati politseile, et Jõhvis Narva maanteel asuvas kortermajas lõi ja ähvardas 56-aastane mees oma elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

10. märtsil sai politsei teate, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris lõi 51-aastane naine omavahelise konflikti käigus 60-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus

Politsei alustas kriminaalmenetlust selles, et ööl vastu 11. märtsi varastati Sillamäel veoautost 350 liitrit kütust. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus

Politsei poole pöördus Narvas elav mees, kes sai 9. märtsil kõne end politseiametnikuna esitlenud kelmilt, milles räägiti tema kontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Probleemide kõrvaldamiseks paluti mehel installida endale arvutisse programm AnyDesk ning logida sisse panka. Kelm pääses läbi programmi mehe panka ning kandis tundmatule kontole kokku üle 15 000 euro.

Piiriturvalisus

Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise üheksal Moldova, seitsmel Venemaa ja Ukraina, kahel Ameerika ning ühel Kirgiisi kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärtkohtlemine

12. märtsil kella 2.25 paiku sai politsei teate, et Haapsalus läks 17-aastane neiu oma 43-aastasele emale kallale, mille tagajärjel sai naine viga. 43-aastasele naisele läks appi tema 42-aastane elukaaslane. Seejärel sekkusid konflikti peretütre tuttavad, 23-aastane ja 21-aastane noormees. Noormehed lõid 42-aastast meest, kes sai samuti viga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

12. märtsi õhtul anti politseile teada, et Tori vallas lõi 57-aastane mees korteris tüli käigus oma 53-aastast elukaaslast. Politsei pidas 57-aastase mehe kuriteos kahtlustavana kinni.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

11. märtsi varahommikul kella 5.30 teatati politseile, et Saaremaal vägivallatses 31-aastane mees autos 56-aastase mehe kallal. Politsei pidas 31-aastase mehe kuriteos kahtlustavana kinni.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida

ultra detailed nebula abstract wallpaper 7

Juunikuu teisel poolel võivad mõned tähemärgid kogeda raskemaid aegu. Siin on neli tähemärki, kellel võib olla keerulisem periood:

Kaksikud: Kaksikuid ootab keeruline aeg töö ja suhete osas. Saturni retrograad võib tuua takistusi ja