Tuesday , 28 September 2021
mobtel

Politsei: metsa minnes olgu mobiiltelefon alati kaasas

Augustis sagenesid hüppeliselt politseile laekunud teated metsa eksinud seenelistest ja marjulistest. Neist suur osa sai kiire lahenduse tänu sellele, et abivajajal oli mobiiltelefon kaasas.

 

PPA politseimajor Ottomar Virk möönis, et augustis alguse saanud seenehooaeg tõi napi kuuga politseile ligi poolsada teadet metsa eksinud inimestest. „See arv võib tunduda suur, kuid tegelikult on olukord aastate taguse ajaga oluliselt paranenud. Kõnede hulk kirjeldab, et metsa minnes võetakse laetud akuga mobiiltelefon reeglina kaasa ning kui ära eksitakse, siis hättasattumist ei häbeneta ja kutsutakse meid appi,“ kirjeldas ta.

 

Nii käivitati eile, 30. augustil Võrumaal mastaapsed otsingud leidmaks hädaabinumbril helistanud 94-aastast härrat, kes oli piiriäärsel alal metsas sihi kaotanud. „Otsingupiirkonda saadeti teenistuskoer, droonimeeskond ning piirivalvurid, kes liikusid nii ahelikus kui ATVdel. Härra asukoht tuvastati paari tunni möödudes tänu sellele, et ta andis telefonitsi järjepanu infot, mis aitas piirkonda tundvatel piirivalvuritel pakkuda tema võimalikku asukohta,“ kirjeldas politseimajor.

 

Samal ajal sai Valgamaal alguse järgmine ulatuslik otsing, kus metsa oli eksinud 27-aastane seenele läinud mees. Oma mobiiltelefoni oli ta paraku jätnud sõprade kätte, kellega koos metsa läks. Otsing drooni, teenistuskoera ja patrullide toel vältas ligi kuus tundi, kuni ühes metsaservas märgati väikest lõket ning selle kõrvalt leiti ka otsitav mees.

 

„Igaüks võib eksida ja hätta sattuda, ka võib ootamatult tervis halveneda või tekkida muu olukord, kus on kiirelt abi vaja kutsuda. Seepärast on oluline, et ühes seenekorviga haarataks kindlasti kaasa ka laetud akuga mobiiltelefon. See võib päästa teie elu,“ sõnas politseinik.

 

Augustis sai politsei ligi poolsada teadet metsa eksinud seenelistest ja marjulistest. Neist 15 Ida-Eestis, 13 Lääne-Eestis, 12 Lõuna-Eestis ja 6 Põhja-Eestis.

Jaga

Vaata ka:

ilm

ILM. Teisipäev 28.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..13°C

Pilves, üksikute selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti …

eur500

KUUM: Mees leidis Tartus Kuperjanovi tänavalt suure summa sularaha ja viis politseisse.

Mõni päev tagasi leiti Tartus Kuperjanovi tänavalt suurem summa sularaha, mis ootab nüüd politseis oma …

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …