Friday , 28 January 2022
politsei

Politsei kuulas kahe noore inimese narkosurmas kahtlustatavad üle

„Praeguseks on politsei tuvastanud inimesed, kelle käest võisid surnud noored narkootilist ainet saada, ning nad peeti kinni ja kuulati üle,“ ütles Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juhtivuurija Margo Kivila.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre hoiatas novembri lõpus ühismeedias, et viimasel ajal on juba kaks noort inimest pärast MDMA tarvitamist elu kaotanud. Üks noormees oli 19-aastane ja teine 20-aastane.

“Uurime, kust mürgine aine pärineb ja millisel kujul edasi liigub. Kõik, kes on seda tapvat ainet mingil põhjusel hankinud, palun ärge tarvitage!” sõnas Tambre.

Üleskutse kandis vilja

Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juhtivuurija Margo Kivila sõnul võtsid pärast avalikku hoiatust politseiga ühendust mitmed inimesed.

„Täname kõigi edastatud vihjete eest, sest need aitasid meil juhtunu asjaolusid täpsustada. Praeguseks on politsei tuvastanud inimesed, kelle käest võisid surnud noored narkootilist ainet saada, ning nad peeti kinni ja kuulati üle,“ kinnitas Kivila.

Lisaks on meile teada, et 18- ja 20-aastaste noorte elu võtnud surmav MDMA narkootikum oli kristalsel kujul.

„Iga narkootikumide tarvitamise tõttu kaotatud noor elu on liig, mistõttu jätkame narkootiliste ainete müügi leviku peatamisega. Igaüks saab aidata kaitsta noori, andes müüjatest teada vihjetelefonil 612 4465 või meilitsi pohja.vihje@politsei.ee,“ kutsus Kivila inimesi üles tähelepanelikkusele.

Konfiskeeritavad kogused suurenevad iga aastaga märkimisväärselt
Prokuratuuri aastaraamatu andmetel on MDMA Eestis laialdaselt levinud – seda tuvastati mullu 356 ekspertiisi käigus (2019. aastal oli see number 300 ja 2018. aastal 358).

Nii kokaiini kui MDMA konfiskeeritud kogused on märkimisväärselt suurenenud, ent see on peamiselt tingitud üksikute kriminaalasjade raames leitud ja äravõetud väga suurtest kogustest, mitte käibel olevate keskmiste koguste suurenemisest.

Näiteks lõviosa amfetamiinidest saadi kätte Viru Ringkonnaprokuratuuri kriminaalasjas nr 1-20-8308, kus A. P.-lt saadi kokku ca 50 kilo MDMA-d (120 000 tabletti), ca 70 kilo amfetamiini vedelikuna (ca 44 kilo puhast amfetamiini), samuti ca 2 kilo MDMA-d kristallina, ning Viru Ringkonnaprokuratuuri kriminaalasjas 1-20-9586, kus V. S.-lt saadi kokku ca 15 kilo väga puhast amfetamiini, ca 5 kilo kokaiini ja ca 5 kilo marihuaanat.

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …