Wednesday , 22 September 2021
F Politsei 2

POLITSEI: Kannatanute kiire tegutsemine aitas kelmidele üle kantud raha tagastada

Kuigi pangakelmide tegevus Eesti inimeste petmisel jätkus ka aprillis, aitas kahel juhul kannatanute kiire tegutsemine politseil raha asukoha tuvastada, ülekanded peatada ja raha omanikele tagastada.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse sõnul on äärmisel oluline, et inimesed kelmuse ohvriks sattudes sellest viivitamatult oma panka ja politseid teavitaksid. „Kui raha ei ole veel pangast edasi kantud, on mõningatel juhtudel pangal võimalik makse peatada ja raha kohe tagastada. Tavaliselt liigutavad kelmid välja petetud raha kiirelt välismaale, kasutades selleks mitmeid pangakontosid eri riikides. Raha kantakse ühelt kontolt järgmisele, segatakse erinevate kontode vahel ning võetakse viimaks välja. Mida kaugemale on raha jõudnud, seda väikesem on võimalus seda leida. Piltlikult öeldes on see võidujooks ajaga ning mida kiiremini pöördub kannatanu politseisse, seda suurem tõenäosus, et raha jälg ei ole veel kadunud,“ selgitas Juuse.
Möödunud kuul oli kaks juhtumit, kus politseil õnnestus kelmide tegevus nurjata ja raha tagastati kannatanutele. Mõlemad juhtumid olid seotud sama skeemiga, kui 61-aastasele Narva elanikule ja 21-aastasele Tallinna elanikule helistasid venekeelsed inimesed, kes end Swedpanga töötajana tutvustasid. Kelmid veensid ohvreid, et nende kontol on kahtlased tehingud ning seeläbi petsid ohvritelt välja andmeid, ühel juhul ka ohvri abikaasa andmeid. Selle tulemusena peteti välja vastavalt 5100 ja 6700 eurot.

Jaga

Vaata ka:

ULLE

Politsei otsib Põlvamaal kadunud 68-aastast Üllet

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Põlvas kadunuks jäänud 68-aastase Ülle asukohta. Täna kella 13 ajal …

elekter elektri hind elektrimuujad elektriturg

Elektri hinnatõusu aitab kompenseerida toimetulekutoetus

“Tänased kõrged kütuste ja elektrihinnad pole mitte kliimapoliitika tagajärg, vaid COVID-ist tuleneva tootmise madalseisu, kiire …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: Ma ei astu endiselt tagasi.

Tanel Kiik ütles tänases saates, et ta ei plaani tagasi astuda. «Kõige hullem, mis me …

eur500

Eesti inimestel on pea miljardi eest võlgu kohtutäiturite käes

Finantsinspektsiooni (FI) andmetel küündivad kohtutäituritele antud võlad möödunud aasta seisuga pea miljardi euroni ning sellele …