Sunday , 28 November 2021
pilt

Politsei hoiatab: Kaks noort inimest 19-ja 20.aastased on pärast MDMA tarvitamist on elu kaotanud

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) narkootilise aine MDMA kasutamise eest, sest hiljuti kaotas pärast selle aine tarvitamist elu kaks noort inimest.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre hoiatas neljapäeval ühismeedias, et viimasel ajal on juba kaks noort inimest pärast MDMA tarvitamist elu kaotanud. Üks noormees oli 19-aastane ja teine 20-aastane.

Noorte hulgas on aine tuntud ka Molly nime all. “Uurime, kust mürgine aine pärineb ja millisel kujul edasi liigub. Kõik, kes on seda tapvat ainet mingil põhjusel hankinud, palun ärge tarvitage!” sõnas Tambre.

Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegevuse talituse juhtivuurija Margo Kivila sõnul on narkoahelad pikad ja nende iga lüli solgib ainet suvaliste lisanditega, suurendamaks näiliselt selle kogust ja teenimaks niiviisi suuremat kuritegelikku tulu.

“Need ballastained võivad kohati olla ohtlikumad kui narkootiline aine ise,” nentis Kivila. “Samas on ohtlik ka ülipuhta narkootikumi tarvitamine, sest nii tekib üledoosioht. Narkootikumide mõju on ettearvamatu ning eriti ettearvamatuks teeb selle eri ainete segamini või koos alkoholiga tarvitamine.”

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …