Thursday , 28 October 2021
ekre

Politoloog Tõnis Saarts: Õhus on kõik märgid, et 2020. aastatest kujuneb EKRE aastakümme

Arvamusküsitluste järgi on EKRE-st saanud Eesti populaarseim erakond. EKRE edu paneb politolooge kukalt kratsima. Politoloog Tõnis Saarts kirjutab, et pole sugugi võimatu, et EKRE võiks võita järgmised Riigikogu valimised ning suure tõenäosusega kasvatab häälesaagi ligi kahekordseks kohe saabuvatel kohalikel valimistel.

„EKRE-st on saamas kõige dünaamilisem, uuenduslikum ja poliitiliselt leidlikum partei Eesti poliitikamaastikul. Paradoksaalsel kombel näeme seda kõige selgemalt ideede sfääris. Nimetaksin seda “Helmete maailmavaateliseks revolutsiooniks”,“ kirjutab Saarts. “Õhus on kõik märgid, et 2020. aastatest kujuneb EKRE aastakümme.”

Kas teised parteid tõesti ei suuda EKRE tõusule piiri panna? küsib Saarts ja vastab: “Kaks ebaõnnestunud katset on juba tehtud: sotsid üritasid Jevgeni Ossinovski eestvedamisel hoiatada suletuse ja sallimatuse eest, Reformierakond aga püüab Helmetele meeleheitlikult kaela riputada Kremli-meelsuse silti. Mõlemad strateegiad on seni läbi kukkunud.”

Saartsi sõnul piisab vaid pilgust mõnele sotsioloogilisele uuringule, et aru saada, kui ettevaatlik on keskmine Eesti valija vähemuste õiguste, sisserände ja ühiskonna kirjususe suhtes. “Domineerivate väärtuste mahategemine ja eiramine saabki tuua vaid kontraproduktiivse efekti, nagu sotsid kogeda said.”

Allikas: https://uueduudised.ee/

 

Jaga

Vaata ka:

ca894fbe6af88a69aafe96eeeafcae3a

“Seinad on külmad ja akna vahelt puhub tuul läbi” Kalvi Kalle saatis Katrin Lustile kirja

Mootorsõiduki lubadeta juhtimist harrastav tõsielustaar Kalvi-Kalle Kruusamäe läks 7. oktoobri pärastlõunal Tallinna vanglasse oma aastapikkust …

5 lapse isa Argo Ader paljastab, mis elu ta tegelikult elab

Eratreener Argo Ader on isaks lausa viiele lapsele, kes kõik on poisid. Noorimateks neist on …

fb1ny0vc.tnl

Strippar Justin avaldas mahlaka foto oma esinemisest

Kui on midagi, mis pea kõik naised elevile ajab, siis on selleks kindlasti üks korralik …

Kroot Tarkmeel Photography 5860 1

Valusad sõnad Liis Lemsalu poolt

Kaunis lauljatar Liis Lemsalu torkab silma ka kõige kirevamast rahvamassist ning ei jäta külmaks ühtegi …