Huvitavat

Politoloog Tõnis Saarts: Õhus on kõik märgid, et 2020. aastatest kujuneb EKRE aastakümme

Arvamusküsitluste järgi on EKRE-st saanud Eesti populaarseim erakond. EKRE edu paneb politolooge kukalt kratsima. Politoloog Tõnis Saarts kirjutab, et pole sugugi võimatu, et EKRE võiks võita järgmised Riigikogu valimised ning suure tõenäosusega kasvatab häälesaagi ligi kahekordseks kohe saabuvatel kohalikel valimistel.

„EKRE-st on saamas kõige dünaamilisem, uuenduslikum ja poliitiliselt leidlikum partei Eesti poliitikamaastikul. Paradoksaalsel kombel näeme seda kõige selgemalt ideede sfääris. Nimetaksin seda “Helmete maailmavaateliseks revolutsiooniks”,“ kirjutab Saarts. “Õhus on kõik märgid, et 2020. aastatest kujuneb EKRE aastakümme.”

Kas teised parteid tõesti ei suuda EKRE tõusule piiri panna? küsib Saarts ja vastab: “Kaks ebaõnnestunud katset on juba tehtud: sotsid üritasid Jevgeni Ossinovski eestvedamisel hoiatada suletuse ja sallimatuse eest, Reformierakond aga püüab Helmetele meeleheitlikult kaela riputada Kremli-meelsuse silti. Mõlemad strateegiad on seni läbi kukkunud.”

Saartsi sõnul piisab vaid pilgust mõnele sotsioloogilisele uuringule, et aru saada, kui ettevaatlik on keskmine Eesti valija vähemuste õiguste, sisserände ja ühiskonna kirjususe suhtes. “Domineerivate väärtuste mahategemine ja eiramine saabki tuua vaid kontraproduktiivse efekti, nagu sotsid kogeda said.”

Allikas: https://uueduudised.ee/

 

Jaga
Back to top button