Sunday , 24 October 2021
Kalle Grunthal

Kalle Grünthal: Kuidas valimistel mitte petta saada

Kohalike omavalitsuste valimistel võib kandidaatide hulk ulatuda sadadesse. Ei ole lihtne leida nimekirjast see kõige õigem inimene, kellele oma hääl anda. Kuidas teha parim valik?
● Kindlasti peaks valiku tegemisel kõrvale jätma kandidaadi, kes on lihtsalt “armsa näoga” või kinkis sulle valimiskampaania pastaka. Tähtis ei ole näolapp või pastakas, vaid see, millisesse erakonda või valimisliitu ta kuulub ja kelle programmilisi huve ta volikogus kaitsma hakkab.

● Tuleb vaadata, kas tegemist on erakonnaga või valimisliiduga. Miks see on oluline? Valimisliit on ühepäevaliblikas, kelle eluiga kestab tavaliselt järgmiste valimisteni. Valimisliit ei võta oma tegemiste ega otsuste eest mitte mingisugust vastutust. Eriti ohtlik on, kui valimisliidu tuumiku moodustavad erakondliku taustaga inimesed – tegu on valijate petmisega, sest oma erakonna lipu all ei julgeta madala reitingu tõttu välja tulla. Uue kaubamärgi all müüakse vana ja väsinud sisu.

Erakondade nimekirjad võtavad aga vastutuse nii enne kui ka pärast valimisi. Erakonna nimekirjas kandideerijatelt võib valija alati pärida: miks tegid just sellise otsuse? Erakondade kaudu on võimalik saada omavalitsusele täiendavaid riiklikke toetusi. Valimisliidul selline võimalus puudub.

● Valija peaks andma hinnangu, milline on erakondade üldine poliitiline suund ja mõtted, sest olenemata sellest, mida lubatakse omavalitsuses, on erakonnad sõltuvuses erakonna juhtkonna poolt vastuvõetud otsustest.

Nende valimistega otsustab valija, kas minna edasi mööda kivistunud teed või lasta uutel tuultel puhuma. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ootab Teie abi, et tuua uusi ja positiivsed muudatusi Eesi omavalitsuste valitsemisse.

Kalle Grünthal
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
Riigikogu liige
Põhiseaduskomisjoni ja Euroopa asjade komisjoni liige

Jaga

Vaata ka:

banner g7486ff97c 640

Euroopat ähvardab uus tooraine kriis

Tööstusettevõtted – aga mitte ainult – võitlevad juba kuid ülikiire hinnatõusuga. Nüüd on Euroopas tekkinud …

vaccine g2e5c00c08 640

Eesti meedikud ja teadlased tegid ühispöördumise, mis seab vaktsiinide tõhususe kahtluse alla

Meedikud ja teadlased edastasid ühispöördumise, milles 103 allakirjutatut kinnitasid, et vaktsiinide mõju on lubatust väiksem …

Screenshot 2021 10 24 at 16.21.53

Rabav foto Kaisa Kuusnõmmest

Kaisa ja Raigo Kuusnõmm pesitsevad juba mõnda aega eksootilisel Taimaal ning tundub, et paar ei …

Screenshot 2021 10 24 at 16.10.46

“Tallinna panoraam”: Kuidas saavad haiglad hakkama olukorras, kus koroonapatsientide arv on tõusmas kriitilise piirini

Kõigest lähemalt saates “Tallinna panoraam” täna Duo 4-s kell 18.00! Riigilt saadud lisaraha vaimse tervise …