Wednesday , 1 December 2021
eur500

POLE SÕNU! Loe, kui usinasti ööpäeval (16.09) inimesed oma Smart-ID koode jagasid ja rahast ilma jäid.

1. 15. septembril laekus teade, et 10. septembril helistas 36-aastasele Lasnamäel elavale naisele väidetav Swedbanki töötaja, kes ütles, et keegi üritab varastada raha tema pangakaardilt. Naisel paluti sisestada Smart-ID paroolid, et tema kaardi saaks blokeerida. Naine sisestas Smart-ID paroole mitu korda ja avastas lõpuks, et tema kontolt on kadunud 2991,10 eurot.
2. 15. septembril anti teada, et 6. septembril võttis 36-aastase Maardus elava naisega ühendust tundmatu isik, kes esitles ennast Swedbanki töötajana ja teatas, et keegi isik Venemaalt tahab tema pangakontolt maha võtta 300 eurot. Sellise tegevuse vältimiseks pidi naine telefonikõne ajal mitmeil korral sisestama Smart-ID PIN-koode. Kõne lõppedes sisenes naine enda Swedbanki kontole ja avastas, et tema teadmata oli tema pangakontolt tehtud ülekanne teises pangas olevale teise isiku kontole summas 3900 eurot.

3. 14. septembril teatati politseile, et augusti alguses tegi 55-aastane naine ühele investeerimisplatvormile konto ning kandis sinna esimese sissemakse. Seejärel võeti erinevate inimeste poolt naisega ühendust ning prooviti teda veenda laenu võtma. Naine kandis 300 eurot ühe meesterahva pangkontole eesmärgiga investeerida ning võttis seejärel, eelneva veenmise tulemusena, erinevatest kiirlaenu asutustest laenu. Tänaseks on naine tagasi saanud ainult 300 eurot, mis ta kandis ühe mehe pangakontole, ülejäänud aga mitte. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 13 080 eurot.

4. 15. septembril teatati politseile, et 79-aastane naine leidis Facebooki lehelt investeerimisvõimalust pakkuva reklaami. Reklaam juhatas naise ühele veebilehele, kus ta täitis ära ankeedi oma kontaktandmetega. Mõne aja pärast võeti naisega telefonis ühendust ning paluti tema arvutile ligipääsu AnyDesk programmi abil. Naine andis oma arvutile ligipääsu ning helistaja tegi programmi abil mitmeid ülekandeid ning naine kinnitas kõik need Mobiili-ID PIN-koodidega. Kuna näiliselt veebilehel naise investeeringud järjest kasvasid, siis soovis ta tagasi oma pangakontole kanda, ent see tal ei õnnestunud. Veebilehe tugiaadressilt küsitakse naiselt vaid raha juurde. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 14 505 eurot.

5. Politseile teatas 37-aastane mees, et 7. septembril helistasid talle end pangatöötajatena tutvustanud isikud, kes veensid teda edastama oma andmed ning sisestama telefonis Smart-ID PIN koodid. Hiljem avastas mees, et tema pangakontolt oli tundmatule isikule edasi kantud 2800 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on täpsustamisel.
Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …