Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 29.02 – 1.03.2024

Päästjad mõõdavad eilsest kuni pühapäevani taas siseveekogude jää paksust Tallinnas ja Harjumaal. Plusskraadidega hakkavad veekogude jääkatted vähenema ja jääl viibimine võib muutuda ohtlikuks. Jää paksuse mõõtmine on oluline ennetusmeede, mis aitab vältida jääga seotud õnnetusi ja tagada inimeste turvalisus veekogude lähedal. Eriti sel koolivaheaja nädalal palume lapsevanematel rääkida oma lastele, mis riskid on õhukesele jääle minnes. Oluline on hoida oma lastel veekogude ääres silm peal.

Praegusel varakevadisel ajal on hea meeles hoida mõnd olulist põhimõtet, mida veekogude ääres järgida.

  • Kevade lähenedes vihmasel perioodil ja soojakraadidega võib varem veekogu katnud tugev jää kiiresti õhukeseks muutuda.
  • Kui mõtled jääle mineku peale, siis veendu esmalt, et jää sind kannab. Väldi kohti, kus jää võib olla nõrgem. Tavaliselt on jää nõrgem jõgede kiirevoolulistes kohtades, jõgede suubumiskohtades ja torude suudmete, allikakohtades, paadisildade tugipostide ümbruses ja näiteks roostikus.
  • Hoidu eemale lahvandustest ja jääpragudest. Nende läheduses on jää nõrgem ja sa võid sellest läbi vajuda. Kui kuuled jää praksumist, siis lahku viivitamatult jäält. See on signaal, et kusagil on tekkinud jää sisse praod, mis võivad ohustada sinu ohutut viibimist jääl.
  • Võta endaga kaasa jäänaasklid. Jäänaasklid tuleb panna kaela, kõige pealmise riietuse peale, et neid vajadusel takistuseta kätte saaks. Jäänaasklid on mõeldud abivahendina jääaugust välja ronimiseks.

Kõige ajakohasemat infot siseveekogude jääkatte kohta leiate aadressilt https://veeohutus.ee/talv/jaaolud-eestis/.

Tallinn

29.02 kell 23.30 teavitati häirekeskust, et Pirital Randvere tee kolmekordses majutusasutuses töötab automaatne tulekahjualarm ning tunda on suitsulõhna. Pirita päästjad olid kohal kell 23.36 ja tuvastasid, et ühes 3. korruse toas on mikrolaineahjus toit kõrbema läinud. Päästjad tuulutasid ruumid ning taastasid ATeS süsteemi.

1.03 kell 01.40 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Pronksi tänava kortermajas on inimene lifti kinni jäänud. Kesklinna päästjad said inimese liftist välja kella 01.50ks.

1.03 kell 01.49 sõitsid Kesklinna Lastekodu tänavale, kus põletati poe ees lõkkes prahti. Lilleküla päästjad kustutasid lõkke kella 01.59ks.

Harjumaa

29.02 kell 17.58 sõitsid päästjad Harku valda Tutermaa külla Tallinn-Paldiski teele, kus lebas keset sõiduteed autolt löögi saanud kits. Keila päästjad liigutasid kitse tee äärde ning teavitasid kohalikke jahimehi, kes tegelesid loomaga edasi. 1.03 kell 03.01 sai häirekeskus info, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Hiie teel põleb elumaja hoovis sõiduauto lahtise leegiga. Esimesed päästjad nägid kohale jõudes, et põleva auto läheduses on ka elumaja, mis polnud tuld võtnud. Õnneks saadi sõiduauto kustutatud ilma kahjustusteta elumajale. Keegi kannatada ei saanud ja kella 03.56 oli põleng likvideeritud

Vaata ka:

tallinna linnavalitsus

Tallinna Linnavalitsus premeeris ametnikke suurte preemiateg

Preemiaülekanne Tallinna linnavalitsuse ametnikele: Linnasekretär Priit Lello allkirjastatud käskkirjaga premeeriti hea töö eest. Eelmise linnavalitsuse

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist: “Maapiirkondade heaolu nimel astutud sammud ei täitnud ootusi”

Regionaalminister Madis Kallas (SDE) teatas teisipäeval oma lahkumisest ametist. Kallase volitused ministrirollis lõppevad südaööl. “Ministriks

error: Sisu on kaitstud!