Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 1.12 – 4.12.2023

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad lumeraskusest teele ja elektriliinidele langenud puid eemaldamas 33 korral. Kaks säärast väljakutset laekus päästjatele Tallinnast ja tervelt 31 korral käisid päästjad Harjumaal puid teedelt eemaldamas. Lõviosa nädalavahetuse väljakutsetest laekus häirekeskusele 1. ja 2. detsembril. Märkimisväärseim neist leidis aset laupäeval Kose vallas Aela külas Virla-Aela teel, kus teele oli langenud kaks ning elektriliinidele veel kaks puud. Kose päästjad käivitasid mootorsae ning eemaldasid kõik puud teelt ja liinidelt.

Tallinn

1.12 kell 15.09 sõitsid päästjad Lasnamäele Linnamäe teele, kust oli tulnud teade tee ääres tossavast sõidukist. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 15.14 ja kustutasid sõiduauto Mazda mootoriruumis hõõguva isolatsiooni veejoaga kella 15.33ks. Omanikul soovitati masinaga ise mitte sõita ning pukseerida see autoremonditöökotta.

1.12 kell 21.30 teavitati päästjaid, et Kesklinnas Rannamäe tee mahajäetud punkrist tuleb musta suitsu. Esimesed päästjad olid kohal kell 21.35, kes sukeldusid suitsu sisse tulekollet otsima. Selgus, et punkri põrandal põletati prahti, mis kiirelt kustutati.

3.12 kell 19.45 sai häirekeskus teate põlengust maja keldrikorrusel asuvast saunast Nõmmel Lossi tänaval. Sündmusele reageerisid Nõmme kahe päästemeeskonnaga ning Lilleküla päästjad. Esimesed olid kohal kell 19.49 ja sukeldusid suitsu sisse tulekollet otsima. Inimesed olid proovinud ka ise kustutada, ent olid ohutuse huvides majast välja tulnud. Selgus, et põlemine oli sauna leiliruumis kerise taga, mis kiirelt veejoaga kustutati . Samuti tehti seina sisse kontrollavamisi potentsiaalsete tulekollete leidmiseks. Kella 20.19ks oli tulekahju likvideeritud.

Saunapoleng Nommel 3.12 1

Harjumaa

2.12 kell 04.04 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Tagametsa külas Tallinn-Pärnu maanteel on veoauto libedaga teelt välja libisenud. Liiklus Pärnu suunal oli seetõttu osaliselt takistatud. Veokist lekkis ka ohtralt kütust. Keila päästjad olid kohal kell 04.23, kes sulgesid veoauto kütusepaagi pealevooluklapi, mis peatas lekkimise. Teele voolanud kütus kaeti absorbendiga. Seejärel vintsiti reka teel otseks ning kell 04.52 jäi sündmusega edasi tegelema politsei.

2.12 kell 11.24 sai häirekeskus teate Maardu järve jääle läinud kalamehest. Lasnamäe päästjad nägid, et mees on kaldast umbes 80 meetri kaugusel ning lasid õhku drooni, et teavitada teda kaldale tagasi tulema. Õnneks mõistis kalamees oma tegevuse ohtlikkust ning suundus tagasi kindla maa poole. Isik jõudis omal jõul terve ja kuivana tagasi kaldale ning päästjad andsid talle teada, et jää pole veel piisavalt paks, et seal turvaliselt viibida.

Päästjad tuletavad meelde, et üle Eesti on alates 23. novembrist kehtestatud jääle mineku keeld. See tähendab, et jää on veel liiga õhuke, et inimese raskust kanda, mistõttu on jääle minek eluohtlik.

3.12 kell 09.23 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Võerdla külla Jõelähtme-Kemba teele, kust oli tulnud teade tiiki läinud hobusest, kes enam omal jõul sealt välja ei saa. Tegemist oli teataja enda hobusega, kelle meelitustele hobune ei allunud. Muuga päästjad tõttasid kohale ning nägid, et hobune on rinnuni külmas vees ja väriseb. Kiirelt mõeldes tõmbasid päästjad selga kuivülikonnad, võtsid kasutusele nöörid ja jätkredelid ning sikutasid hobuse ettevaatlikult tiigist välja. Kella 09.45ks oli hobune veest välja saadud ning omanikule üle antud.

3.12 kell 20.27 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Hüüru külas Paldiski maanteel on toimunud kahe auto kokkupõrge ning üks masinatest on süttinud põlema. Möödasõitjad aitasid mõlemast masinast õnnetuses osalenud välja, kes anti üle kohale saabunud kiirabile. Keila ja Hüüru päästjad kustutasid põleva hübriid-BMW vahu ning pulberkustutiga. Kella 21.20ks oli sündmus politseile üle antud, kuid umbes tund aega hiljem sõitsid Hüüru vabatahtlikud päästjad taas kohale, kuna hübriid oli uuesti suitsema hakanud. Masin kustutati lõplikult kella 23.25ks.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!