Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 23.02 – 26.02.2024

Tallinn

23.02 kell 11.00 teavitati häirekeskust, et Mustamäel E. Vilde tee kortermajas tunneb teataja oma korteris gaasi ning kummi põlemise lõhna. Põlemine tuli gaasiahjust, mille elanik käsikustutiga kustutas. Seejärel liikus ta koos perega õue ning teavitas päästjaid. Kohale jõudnud Nõmme päästjad keerasid korteris gaasi kinni ja tuulutasid ruumid.

23.02 kell 14.51 sõitsid päästjad Mustamäele J. Sütiste tee haiglasse, kust oli tulnud teade automaatse tulekahjusignalisatsiooni rakendumisest. Päästjad jõudsid kohale ja selgitasid välja, et 2. korrusel oli põlema läinud väike kogus patareisid, mis kustutati haigla töötajate poolt. Keegi kannatada ei saanud ja ruumid tuulutati.

23.02 kell 16.44 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava korteri köögis kärssavad lae all juhtmed. Teataja oli viivuks näinud ka leeki. Päästjad tõttasid kohale ja nägid, et korteri laelamp on lühisesse läinud. Elekter lülitati välja ning laelamp tehti ohutuks. Kontrolliti üle, et sädemed poleks kuskile edasi kandunud. Pärast kontrolli soovitati elanikul kutsuda kohale elektrikud probleemi kõrvaldamiseks.

23.02 kell 17.52 said päästjad kutse Lasnamäele Laagna teele, kus sõiduk oli sõitnud vastu betoonseina. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 18.00 ja eemaldasid masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Sõidukil oli peal LPG gaasiseade, mis õnneks jäi terveks. Kella 18.18 oli süttimisoht eemaldatud ja sündmus üle antud politseile.

24.02 kell 00.33 sai häirekeskus info, et Nõmmel Unistuse tänava majas töötab nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Päästjad saabusid kohale ja mõõtsid õhus normist kõrgema vingugaasi koguse. Tõenäoliselt oli vingugaas tekkinud liiga vara suletud siibri tõttu, sest elanik oli eelnevalt ahju kütnud. Ruumid tuulutati ja elanikule tuletati meelde, et siiber tuleb sulgeda alles siis, kui söed on täielikult kustunud.

24.02 kell 08.58 sõitsid päästjad Haaberstisse Rannamõisa teele, kus nähti suitsu mahajäetud hoonest. Lilleküla päästjad olid kohal kell 09.05 ja nägid umbes 20×6 ruutmeetrises vanas garaažis, et sees on mitmes kohas lõket tehtud. Leeke majas polnud, kuid terve ruum oli paksult suitsu täis. Ruumid tuulutati ülerõhuventilaatoriga.

25.02 kell 18.59 teatati häirekeskusele, et Pirital Puhkekodu tee ühekordses majas on näha suitsu ja leeki. Tulekahju avastas turvafirma patrull, kes teavitas sellest ka päästjaid. Pirita päästjad olid kohal kell 19.05 ja sisenesid hoonesse tulekollet likvideerima. Väike leek kustutati ämbritäie veega. Selgus, et kaminast võetud kuum tuhk oli asetatud plastämbrisse. See oli süütanud ümberkaudse põlevmaterjali. Kella 19.21 oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Päästjad tuletavad meelde, et koldest võetud kuum tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist anumasse ja viia eemale süttida võivatest materjalidest, sealhulgas puitpõrandast. Mõistlik on tuhk panna metallämbrisse ja viia õue jahtuma, sest tulised söed võivad tuhas hõõguda isegi kuni nädala.

Harjumaa

26.02 kell 02.42 reageerisid päästjad avariile Jõelähtme vallas Jägala külas Jägala teel. Sõiduauto Volkswagen oli sõitnud kraavi ja lebas seal katusel. Päästjad eemaldasid akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja vintsid sõiduki tagasi ratastele. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!