Wednesday , 19 June 2024
Pohja Tallinn Laevastiku 22.05 2

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 22.05 – 23.05.2024

Tallinn  

22.05 kell 10.42 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Männiku teel on veok sõiduautoga kokku põrganud. Õnnetuse tagajärjel oli veoautolt teele kukkunud kaubaalus koos klaaspudelitega. Tee oli klaasikilde täis ja liiklus häiritud. Nõmme päästjad aitasid veoki omanikul teed puhastada. Kokkupõrkes keegi kannatada ei saanud.

22.05 kell 14.21 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Valukoja tänaval on kaevetööde käigus lõhutud gaasitrass. Kohale tõttasid Kesklinna ja Lasnamäe päästjad koos politsei ja gaasifirma tehnikuga. Selgus, et paarkümmend minutit enne päästjate jõudmist oli gaas juba kinni keeratud, ent vool ei peatunud. Seetõttu otsustasid päästjad ohutuse huvides evakueerida ümberkaudsete hoonete elanikud ja sulgeda kohapeal liikluse. Kohapeal kehtestati 100-ruutmeetrine ohuala, kuni tegeleti ohu kõrvaldamisega. Sel ajal monitooriti aktiivselt gaasi kontsentratsiooni õhus. Kella 15.41ks oli surve lõpuks torust välja jooksnud ning edasine oht möödunud. Inimesed lubati tagasi hoonetesse ja liiklus avati.

22.05 kell 16.08 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Laevastiku tänaval põlevad garaažid (fotod manuses). Teataja oli territooriumi valvur, kes juhatas päästjad õigesse kohta. Kohale jõudnud Lilleküla päästjad, kes nägid kohapeal lahtise leegiga põlemas üht garaažiboksi ning teist kõrval, mis hakkas peatselt tuld võtma. Sündmus lokaliseeriti kella 16.57ks ja likvideeriti kella 18.44ks. Kustutustöid tegid Kesklinna, Lilleküla ja Nõmme päästjad. Üks kannatanu viidi kiirabiga haiglasse, kes oli tulekahju alguses proovinud leeke summutada, kuid sai selle käigus põletushaavu. Kokku sai tulekahjustusi viis garaažiboksi. Tõenäoline tulekahju tekkepõhjus on grillimine. Kannatanu oli boksi vahetus läheduses süütanud niinimetatud ufo-tüüpi grilli, jätnud selle korraks järelevalveta ja naastes olid leek levinud juba garaaži.

22.05 kell 21.05 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Uus-Volta tänavale, kust oli nähtud suitsu viiekordsest mahajäetud hoonest. Samuti oli kuuldud majast plahvatusi ja praksatusi. Väljakutsele reageerisid Kesklinna ja Lilleküla päästjad, kes leidsid 2. korruselt põlemas umbes 20 ruutmeetrit prahti. Lõkkes oli ka eterniiti, mis oli tules praksuma hakanud. Suitsusukeldujad kustutasid põlema pandud prahi lõplikult kella 22.06ks. Ruumid tuulutati ja keegi viga ei saanud.

Harjumaa

22.05 kell 16.32 said päästjad kutse Viimsi valda Haabneeme alevikku Laanelinnu teele, kus oli põlema süttinud teerulli kabiin. Reageerisid Pirita päästjad, kes nägid, et rulli operaatorid olid juba suuremad leegid käsikustutite ja aiavoolikuga maha saanud. Päästjad likvideerisid põlengu vahukustutiga. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse elektrisüsteemi rikkest. Keegi viga ei saanud.

22.05 kell 23.45 käisid Assaku ja Lasnamäe päästjad Rae vallas Rae külas Tallinna ringteel, kus sõiduauto oli kokku põrganud põdraga. Kokkupõrke tagajärjel oli põder hukkunud ja paiskunud läbi esiklaasi. Kaks reisijat said vigastada ja viidi hiljem kiirabiga haiglasse. Päästjad aitasid inimesed autost välja ja eemaldasid masinalt akuklemmid. Põdra korjusega tegelesid edasi jahimehed.

23.05 kell 01.29 teavitati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Võsa tänaval põleb ühekordne hoone. Paldiski päästjad olid esimesena sündmuskohal ja nägid, et põleb umbes 2×8 meetrine kasvuhoone. Tulekahju kustutati kella 02.07ks. Omanik oli kasutanud kasvuhoone kütmiseks ahju, millest tulekahju tõenäoliselt alguse sai.

Vaata ka:

Eduard Hvalovski

Politsei otsib 24-aastast Eduard Hvalovskit, kes hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest

Eduard Hvalovski on toime pannud mitmeid isikuvastaseid kuritegusid. Hetkel hoiab mees kõrvale kriminaalmenetlusest ning on

53802136714 b38b2342e4 c

Transpordiameti hüdrograafid leidsid tundmatu laevavraki

Transpordiameti hüdrograafiaosakond avastas eelmisel nädalal Läänemerest Liivi lahest Ruhnu lähistelt uue senitundmatu laevavraki. Hüdrograafiaosakonna juhataja