Erakorralised uudised
Kristeni tanava elumaja 11.05 scaled 1

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 10.05 – 13.05.2024

 

Tallinn  

10.05 kell 14.41 ütles päästjad kutse Piritale Kloostrimetsa teele, kus Mercedes-Benz veoauto oli tagant otsa sõitnud Renault Clio sõiduautole. Eesmises sõidukis viibinud kolm inimest ütles omal välja ja kiirabi vaatas nad kohapeal üle. Päästjad eemaldasid Cliolt akuklemmid ja kontrollisid üle ka veoki. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

10.05 kell 15.37 teavitada häirekeskust, et Pirital Varsaallika tänava elumajas on elaniku tervis järsult poolenisti pärast ahju kütmist. Sündmusel oli esimesena kohal kiirabi, kelle kaasaskantav vingugaasiandur ruumides häiret andis. Inimene toodi ruumidest välja ja vaadati üle kohapeal. Päästjad tuulutasid ruumid. Tõenäoliselt vingu sisse ajamise oli liiga vara suletud sii. Korsten oli samuti pigine ning elanikul soovitati kutsuda korstnapühkija.

10.05 kell 18.34 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Lühikesel tänaval põletab inimene elumaja hoovis lõkke mööblit. Lõke oli maja lähedal. Lisaks lõkke ohtlikkusele häiris lõkkest tuleb suits ka naabreid. Nõmme päästjad kustutasid põlengu veejoaga ja sündmusega jäi edasi tegelema MUPO patrull.

11.05 kell 01.13 sõitsid päästjad Mustamäele Akadeemia teele, kus viiekorruselise maja 1. korruse korteris töötas suitsuandur. Naabrite koputustele ust ei avatud ning olukorras tulid kontrollima Nõmme päästjad. Korterisse saadi kiiresti sisse ning eest leiti toidukõrbemine. Päästjad likvideerisid põlengu, tuulutasid ruumid ja trepikoja ülerõhuventilaatoriga ja kiirabi viis korteris olnud isiku haiglasse tema tervisliku seisundi seisundiks.

11.05 kell 07.13 sai häirekeskuse teate põlengust Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänava tööstushoones. Põlema oli läinud paberipress, mille põlemise töötajad oskuslikult tulekustutitega maha surusid. Päästjad jõudes olid leegid maha saadud ja päästjate tööks jäi paberivirna loputamine. Pärast kustutamist jäädi pressi valvama, et välistada edasine süttimisoht. Kui oli selge, et tulekahju enam polnud, olid päästjad sündmuselt priid. Võimalik, et paberi tulekahju sai alguse paberipressi sattunud aerosooli purgist, milles olnud gaasi purustamisel süttisid ja süütasid.

11.05 kell 09.47 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Räitsaka tänaval näeb teataja kõrvalhoone katuse alt musta suitsu. Väljakutsele reageerisid Lilleküla päästjad, kelle suitsusukelduslüli sisenes aiamajja tulekoldeid likvideerima. Kella 10.05ks seati tulekahju levikule piir ning põleng likvideeriti mõnikümmend minutit hiljem. Keegi kannatada ei saanud ja tulekahju tekkepõhjus selgub menetluse käigus.

11.05 kell 15.10 sõitsid päästjad Haaberstisse Kristeni tänavale, kus põles ühekordne kivimaja (foto manus). Majas viibinud isikud olid hakanud kustutitega leeke ohjama, ent oli selge, et nende jõud tuleb üle ei käinud. Väljakutsele reageerisid Lilleküla, Kesklinna ja Nõmme kutselised ja Muraste ja Tabasalu vabatahtlikud päästjad, kellest esimesed olid kohal kell 15.20. Inimesi päästjate jõudes enam majas sees polnud ja katusest olid leegid väljas. Kustutamist alustati väljast, sest maja keskosa katus oli juba sisse vajunud. Pärast leekide maha surumist algas katusekonstruktsioonide avamine tulepesade leidmiseks. Tulekahju likvideeriti kella 16.58ks. Keegi kannatada ei saanud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

12.05 kell 18.58 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Vesse tänaval on süttinud sõiduauto. Masin oli toodud autoremonditöökotta, mille töötaja oli läinud sellega testsõitu tegema. Vahetult pärast sõidu alustamist oli sõiduk süttinud ja autojuht proovis seda ka kustutada, kuid tulutult. Lasnamäe päästjad kustutasid masina kella 19.30ks.

Harjumaa

11.05 kell 12.39 sõitsid Lasnamäe päästjad Jõelähtme valda Maardu külla Maardu Raba tee äärde, kus teataja oli näinud valget suitsu metsast. Kohale jõudnud päästjad nägid, et tegu on maastikupõlenguga ja kustutasid põlengu UTV, kululuudade ja veega kella 13.43ks. Kokku põles umbes 2000 korda loodust.

12.05 kell 03.22 laekus häirekeskusele teade liiklusõnnetusest Kuusalu vallas Kupu külas Tallinn-Narva teel. Sõiduauto Mercedes-Benz oli kokku põrganud teele jooksnud põdraga (foto manus). Autos olnud isikud kannatada ei saanud. Päästjad teavitavad kohalikke jahimehi, tõmbasid põdra korjuse tee äärde ja puhastasid sõidutee. Auto omanik jäi oma masina teisaldamisega edasi tegelema.

12.05 kell 13.33 teati häirekeskust, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Lääne tänaval põleb kulu. Paldiski päästjad kustutasid umbes 300 miljonise maastikupõlengu vee ja kululuudadega.

12.05 kell 20.33 said päästjad infot, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus Raudtee tänaval on metsas näha mitut tulekollet. Väljakutsele sõitsid Keila ja Paldiski kutselised koos Hüüru ja Lohusalu vabatahtlikega. Kustutamisel kasutati ka ATV-d ning tulekahju kustutati kella 21.20ks. Kokku põles ligi 800 aastat metsa.

12.05 kell 22.37 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Toome teel on viiekordses kortermajas tunda suitsu lõhna. Kortermaja naabrid leidsid, et sobib pärineb ühest 3. korruse korterist, mille uksele koputades ust ei avatud. Olukorda saabusid kontrollima Lasnamäe päästjad, kes avasid korteri ukse jõuga. Korter oli suitsu täis ja sinna sisenes suitsusukelduspaar. Toas polnud kedagi. Küll aga leiti sisse lülitatud pliidilt põlema läinud toidukarp. Pliit ja köögimööbel said tulekahjustuse ning korteri kõrval suitsukahjustusi. Tulekahju kustutati ja ruumid tuulutati. Korteris puudus suitsuandur.

Vaata ka:

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

Eile toimus 6 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 16 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

Liiklusõnnetused 26.05.2024 kella 11.09 ajal juhtus liiklusõnnetus Rakvere linnas Laada tn 6a juures, kus 28-aastane