Erakorralised uudised
hospital ward 1338585 1920

Põhja-Koreas levib mingi müstiline haigus

Põhja-Korea pealinna Pyongyangi võimud on andnud korralduse viiepäevaseks sulgemiseks „määratlemata hingamisteede haiguse” tõttu.

Asjast teatava ajalehe The Guardian andmetel on haigestumiste arv kasvanud, kuid Põhja-Korea võimud pole öelnud, et tegemist on COVID-19 nakkusega. Selle asemel on aga teatatud, et pealinnas leviva haigusega kaasneb nohu.

Pyongyangi elanikele on antud korraldus jääda oma kodudesse vähemalt pühapäevani ning ajalehtede andmetel peavad nad mõõtma oma kehatemperatuuri mitu korda päevas. Seni on selgusetu, kas väljaspool pealinna on kehtestatud uusi piiranguid.

Põhja-Korea teatas esimest korda koroonaga nakatumisest 2022. aasta mais. Enne seda polnud riik kogu pandeemia jooksul tunnistanud ühtegi nakatumist. Vaid kolm kuud hiljem kuulutas riik välja võidu viiruse üle.

Riigi ametkonnad ei ole kinnitanud, kui palju inimesi on lõpuks koroonaviirusega nakatunud, kuna ilmselt puuduvad võimalused ulatuslikuks testimiseks.

Selle asemel teatas Põhja-Korea igapäevasest palavikuga patsientide arvust, mis tõusis The Guardiani andmetel 4,77 miljonini, kuid juuli lõpust alates pole teateid olnud. Riigi rahvaarv on kokku umbes 25 miljonit. Põhja-Korea riigimeedia on aga väidetavalt jätkanud pandeemiavastaste meetmete kajastamist. Teisipäeval teatas riiklik uudisteagentuur KCNA, et Lõuna-Korea piiri lähedal asuv Kaesongi linn on tõhustanud avalikke suhtluskampaaniaid, et „kõik töötavad inimesed järgiksid vabatahtlikult epideemiavastaseid eeskirju oma töös ja elus”.

allikas: eestinen.fi

Vaata ka:

woman 2605355 1920

Kuidas uinuda 2 minutiga

Kiiresti uinumise nõuandeid ja nippe on palju. See siin pärineb siiski USA sõjaväelt! Me kõik

jogging 2343558 1920

LEIA OMA TÄHEMÄRGILE SOBIVAIM SPORDIALA

Sodiaagimärk, mille all sa sündisid, mõjutab su isiksust, soove ja maailmavaadet. Kas oskasid arvata? Sodiaagimärgid määravad