Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
usa

Põhja- ja Baltimaade väliskomisjonide juhid alustavad visiiti USAs

Põhja- ja Baltimaade parlamentide väliskomisjonide esimehed alustavad täna ühisvisiiti Ameerika Ühendriikides, et rõhutada Ukraina jätkuva toetamise olulisust ning arutada Ukraina võidustrateegia kujundamist, kaitsekoostööd ja julgeoleku tugevdamist NATO idatiival.

Väliskomisjonide juhid kohtuvad esmaspäeval New Yorgis ÜRO peasekretäri António Guterrese,ÜRO Peaassamblee presidendi Dennis Francise ja Ukraina alalise esindajaga ÜROs Sergi Kõslõtsjaga. Samuti külastavad nad Columbia Ülikooli, kus esinevad paneeldiskussioonis, kus käsitletakse Venemaa agressioonisõda Ukrainas, Põhja- ja Baltimaade julgeolekut, Soome ja Rootsi NATOga ühinemist ning olukorda Lähis-Idas. Esmaspäeval kell 19 algav arutelu kestab 1,5 tundi ja seda saab jälgida otseülekandes.

New Yorgist suunduvad väliskomisjonide juhid edasi Washingtoni, kus nad kohtuvad kolme päeva jooksul senaatorite, esindajatekoja liikmete, mõttekodade esindajate ja ajakirjanikega. Komisjonide esimeestel on kavas kohtumised ka Välisministeeriumis ja Ameerika Juudi Komitees.

Kõigil kohtumistel arutatakse Venemaa algatatud Ukraina-vastase agressioonisõja mõjusid ning rõhutatakse Ukrainale jätkuva abiandmise olulisust, kuna sõja tulemus mõjutab kogu väärtustel põhinevat maailmakorda. Kohtumistel räägitakse ka riikide kaitsekulutustest ja -koostööst ning heidutuse ja kaitse tugevdamisest NATO idatiival. Visiidil osalevad Marko Mihkelson Eesti, Rihards Kols Läti, Žygimantas Pavilionis Leedu, Diljá Mist Einarsdóttir Islandi, Ine Eriksen Søreide Norra, Aron Emilsson Rootsi ja Michael Aastrup Jensen Taani parlamendist

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi