Kolmapäev , 6 detsember 2023
Erakorralised uudised

Põhiseaduskomisjon arutas kaht tagasiastumist nõudnud kollektiivset pöördumist

 

Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas täna kaht Riigikogule esitatud kollektiivset pöördumist, millest ühe esitajad soovisid Riigikogu liikme Mart Helme ja teise esitajad peaminister Kaja Kallase tagasiastumist.

Komisjon märkis oma otsuses, et kollektiivse pöördumise „Mart Helme Riigikogust välja!“ lahendamine ei ole põhiseaduskomisjoni pädevuses. Lisaks põhiseadusele reguleerib Riigikogu liikme volituste lõppemise aluseid ja tagasiastumist Riigikogu liikme staatuse seadus, kuid tagandamist läbi kollektiivse pöördumise seadus ette ei näe. Samuti ei näe seadus ette, et Riigikogu või Riigikogu komisjon saaks vastu võtta otsuse Riigikogu liikme tagasiastumise kohta. Põhiseaduskomisjon otsustas, et kuna pöördumine on suunatud Helme tagasiastumisele ja selle üle on pädev otsustama Helme ise, suunatakse pöördumine talle.

Samas taunis põhiseaduskomisjon Mart Helme kohatuid väljaütlemisi Ukraina sõjapõgenikest naiste suhtes Riigikogu 13. aprilli täiskogu istungil, kus toimus välismaalaste seaduse ja kõrgharidusseaduse muutmise seaduse eelnõu esimese lugemise arutelu.

Teise kollektiivse pöördumise, kus sooviti peaminister Kaja Kallase tagasiastumist, otsustas komisjon tagasi lükata. Riigikogu kodu- ja töökorra seadus annab võimaluse jätta pöördumine sisulise aruteluta läbi vaatamata ja lükata see tagasi, kui see langeb sisult kokku pöördumisega, mille menetlemisest on möödas vähem kui kaks aastat. Samasisulist kollektiivset pöördumist „Kaja Kallase valitsus peab astuma tagasi” arutas põhiseaduskomisjon eelmise aasta suve hakul.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Täna on sinu jaoks hea päev, et keskenduda oma

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Kalade tähemärk on sel päeval erilise õnne all, mis kestab terve nädala. Neptuuni retrograadi lõppemine

error: Sisu on kaitstud!