Friday , 24 September 2021
covid19 triniti scaled

Poed ise maskikandmist kontrollima ei hakka

Kaupmeeste liidu tegevjuht Nele Peil ütles, et kauplustele maskikandmise kontrolli õigust valitsuse korraldusega antud pole ning seda peab tegema terviseamet, kes võib kaasata politsei.

“Sisse saab poodi ka ilma maskita. Valitsuse korraldusega pole kauplustel õigust maski kandmise kontrolli teostada. Kui inimene tuleb maskita poodi, siis riskib ta sellega, et kui politsei kontrollib, võib ta trahvi saada,” sõnas Peil Vikerraadio saates “Uudis+”.
Peili sõnul suhtuvad kauplused maskikohustusse rahulikult, sest see pole uus meede. Maskikandmise kohustus on kõigil külastajatel, aga kas ka vaktsineeritud kaupluste töötajatel, selle kohta ootab kaupmeeste liit valitsuselt täiendavaid suuniseid.

Ta avaldas arvamust, et praeguseks on elanikkond nii palju vaktsineeritud, et peagi saab ka maski kandmise kohustusest lahti.

“Lisaks on kauplustes enamasti ventilatsioon väga hea. Maskist veel väärtuslikum on ruumi hea ventileerituse tase. Suurtes ja moodsates kaubanduskeskustes on CO2 tase sama, mis välisõhus. Nendes keskkondades on turvaline ringi liikuda niikuinii.”

Kaupluste töötajatest rääkides ütles Peil, et väga hea motivaator inimestel ennast vaktsineerida on see, et ta ei pea pikalt maski kandma.

Jaga

Vaata ka:

laps

OLULINE: Alaealiste jaoks muutub reisimise ja koolisisese huviharidusega seonduv COVID regulatsioon

Valitsus täpsustas COVID regulatsiooni seoses laste ja alla 18aastaste või sel õppeaastal 19aastaseks saavate noorte …

relv

Raplamaal toimus tulistamine.

Neljapäeval 23.09 laekus politseile teade, mille kohaselt Aespas ühe busspieatuse juures kuuldi laske. Väljakutsele reageerinud …

RK Mart Helme

Mart Helme: Irja Lutsar ei ole teadlane, ta on saamatu pensionär.

Eesti Vanemate liikmetega kohtumisel seadis EKRE aseesimees Mart Helme kahtluse alla teadusnõukogu juhi Irja Lutsari …

203382864 10227024274727464 544050193774459810 n scaled

POLITSEI PALUB ABI! Kas nägite pealt, kes laskis Vändras toonekurge, mille tagajärjel ta suri.

Pärnu politseijaoskond palub abi, selgitamaks välja, mis juhtus möödunud kuul Vändras valge-toonekurega, kelle vigastused olid …