Erakorralised uudised
liigesevalu minudoc
Minudoc

Podagra – mitte enam ainult vanade inimeste haigus.

Podagra – mitte enam ainult vanade inimeste haigus.
Kindlasti on ka Sinul olnud mõni tuttav, kes läheb õhtul rahulikult magama, kuid hommikul mõistatab kuhu ta eile oma jala võis ära lüüa. Või äkki lausa kukkusin klubis?
Podagra ründab sageli ootamatult, ning tihtipeale ei tea kannataja ise üldse mis teda tabas, ning kergemate haigushoogude voodis teleka ees mööda saatmisel ei saagi teada.

Podagra on valus põletikuline seisund tingitud  kusihappekristallidest liigestes ja pehmetes kudedes. Sagedamini haigestuvad podagrasse mehed, postmenopausis naised, samuti neeruhaigute, suhkruhaiguse või rasvumise all kannatavad inimesed.
Valulikud pisted algavad sageli öösel ja võivad kesta isegi nädala. Meestel on esimese haigushoo puhul tavaliselt haaratud suure varba põhiliiges. Iseloomulik on järsk algus, öösel peale alkoholi tarvitamist, peale külmetumist,  füüsilist või vaimset ülepinget. Algab tugev liigesevalu, mille ajal kogu varvas muutub punetavaks, kuumaks ja tundlikumaks.

Tekib liigese turse, nahk on välja venitatud ja läikiv. On võimalik kehatemperatuuri tõus. Podagra põdejate arv kasvab, elanikkonna vananemise, südamehaiguste, neeruhaiguste ja diabeedi tõttu.

Podagra sümptomid on  sageli järgmised:

Tugev valu mis võib tunduda nagu purustatud või paigast luu- kõndimine ja isegi voodilinade kaal võib olla väljakannatamatu. Podagra areneb tavaliselt 8-12 tundi ja äratab sind tihti hilja öösel või varahommikul. Punane, läikiv, pinges nahk kahjustatud alal, mis võib mõne päeva pärast kooruda. Külmavärinad ja palavik, isutus, üldine halb enesetunne.
Kuigi sümptomid võivad vaibuda, on kristallid endiselt alles ja tulevikus on podagra-rünnakud tõenäolised.

Vaata ka:

KVA reservohvitserid 2 scaled 1 jpg

Kaitsevägi sai juurde 82 reservohvitseri

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias reservohvitseri baaskursuse lõputseremoonia, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Tallinnas kadunud 47-aastast Viktorit

Täiendus kell 19:35 Hea meel on teatada, et Viktor on leitud Mustamäel Ehitajate teelt, kus

error: Sisu on kaitstud!