buddhist g69ca4583a 640

Pikaealisuse saladused tiibeti ja jaapani moodi

Tiibeti meditsiini asjatundjad väidavad, et selleks, et elada vähemalt saja-aastaseks, ei pea tingimata pruukima mingeid Everesti jalamil lokkavaid imerohtusid ega toituma üksnes ookeanisügavustest pärit elusolenditest. Aga õiget toitumist, nagu ka kindlaid seaduspärasid muudes eluvaldkondades, peavad nad tähsaks küll. Järgi järmisi nõuandeid!

Kõigepealt tuleks teada, mida ja millal süüa, et organism normaalselt talitleks. Talvel on nahal külma tõttu raske hingata, organism peab selleks lisapingutusi tegema, ja selleks vajab ta rohkem energiat. Sellepärast tuleks sel aastaajal panna pearõhk soojale, loomsete rasvade-valkude rikkale toidule, seega eelkõige lihale. Kevadel hakkab päike meilt energiat näppama süsivesikute väljakurnamise näol, sestap peaks toiduratsioonis siis olema võimalikult palju kiudaineid sisaldavaid produkte ja magusat, jookidena oleksid tõhusaks turgutuseks mahlad ja lahjendatud punavein. Imestatakse, miks nii palju vaevalt üle keskea jõudnud inimesi sureb nimelt suvel. Sageli sellepärast, et intensiivne ultraviolettkiirgus suurendab ohtlikult sapi eritumist. Selle normiviimiseks peaks suvine menüü sisaldama vahelduvalt magusat ja soolast, nii sooja kui külma toidu näol. Sama, pluss veidi suurem lihakogus, olgu käepärast ka sügisel. Sealjuures rõhutab dr. Thornup, et kõige süütum ja kasulikum „elukas“, kelle liha soodustab pika-ealisust, on tavaline kana. Ja tingimata värske, mitte külmutatud, sest viimasel kujul on tema tõeline toiteväärtus rohkem kui küsitav.

Mitte sugugi vähem tähtis pole tiibetlaste käsituses uni. Öö on meile määratud magamise jaoks, ja selle lühendamine tähendab oma eluea lühendamist. Kui oleme sunnitud ühe öö üleval olema, või puudulikult magama, siis tuleks järgmine päev maha magada, ja seda tingimata täiesti tühja kõhuga. Kõigile aga, kes juba keskikka jõudnud ja kimpus mõne kroonilise vaevusega (aga kes meist poleks?!), tuleks kasuks teha pärast lõunasööki tunnine uinak. Aga – mitte minutitki rohkem, sest see tooks kaasa kaalu kasvamise ohu ja suurema vastuvõtlikkuse külmetushaigustele.
Üldise profülaktika huvides: ei tohi end sundida ärkvel püsima, kui vaevab uni, ja mitte end külmkapist eemal hoidma, kui vaevab terav näljatunne (eeldades mõistagi, et pole tegemist juba perioodiliste, haiglaste nähtudega). Reeglina tuleb organismile kahjuks süvaveesukeldumine, sest isegi treenitud, noorel inimesel annab perioodiline hinge kinnihoidmine hiljem tunda kopsuprobleemide näol.

Ideaalset elupaika sellele, kes tahab kaua elada, kirjeldab dr. Thornup kui maalilist piirkonda vaatega mägedele ja orgudele, ökoloogiliselt puhta pinnasega ja mitte Uiga tuulist“. (NB! – nagu Tiibet, Kaukaasia, Andid jne.)
Pikaealisuse maisemas, meelelahutuslikumas osas on nii meestel kui naistel tervislik kanda kulda, sest see puhastab verd ja pikendab elupäevi“. voodielu on vaid terviseks talviti iga jumala päev, suvel aga tuleks see asi ette võtta vaid kord iga kahe nädala tagant, et elumahlu mitte ära kuivatada“ (millega ähvardab ka voodielust täielik keeldumine). Üks pikaealisuse olulisematest pantidest on aga nõue, et nn mees- kui naispartner saaksid orgasmi ühel ja samal hetkel. Nii lihtne see ongi. Proovige järele!

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!