Erakorralised uudised
diet

13 kõigi aegade parimat dieedinippi.

1. ära kunagi nälgi

Nälgimine tekitab kehakaalu vähendamisel kaks suurt probleemi. Esiteks läheb organism šokiseisundisse ja hakkab töötama n-ö säästurežiimil ehk säilitab üleliigset rasva niipalju kui võimalik, sest organism arvab, et on ohus ja peab ennast kaitsma. Teiseks teevad inimesed tühja kõhuga rumalaid otsuseid. On väga tõenäoline, et liiga pikalt nälgides nullid lõpuks oma dieedipidamise pingutused.

2. ära valeta endale

Võin küll praegu tüki kooki süüa, teen selle homme tasa. Mul pole täna tuju jõusaali minna, jätan parem vahele, ainult selle ühe korra. Kas tuleb tuttav ette? Tõsi on see, et iga inimene, kes on kunagi proovinud kaalus alla võtta, on põrganud kokku samade probleemidega. Stopp! Enesele valetamine on üks kõige tavalisemaid põhjusi, miks dieedid nurja lähevad!

3.arvuta

Võid vabalt süüa ühe šokolaadiglasuuriga sõõriku, kui pärast tunnise jalutuskäigu teed, on ju nii? Sissesöödud kalorid saab füüsilise tegevuse käigus hõlpsasti ära põletada… See on vale! Ühetunnise kõnniga (kiirel sammul!) põletad vaid 200 kalorit, samas kui šokolaadiglasuuriga sõõrik sisaldab neid rohkem kui 300. Sa teaksid seda, kui võtaksid aega ja arvutaksid välja oma kalorisaldo…

4. söö kolm suutäit vähem

Süües igal söögikorral kolm suutäit vähem, võid vähendada igapäevast kaloritarbimist umbes 200 kalori võrra. See tähendab aastas peaaegu 100 000 kalorit või kui eelistad tulemust kilogrammides, teeb see aastas umbes 11 kg!

5. joo palju vett

Suures koguses vee joomine ja mitte ainult soojal ajal, vaid ka talvel, on kasulik kahel põhjusel. Esiteks täidab see kõhtu, jättes vähem ruumi toidule. Teiseks võimaldab see organismil tõhusalt töötada, sealhulgas kaloreid põletada.

6.lisa menüüsse vürtsikaid toite

Paljud arvavad, et dieedipidamine tähendab näljutamist ja maitsetu toidu söömist. Tegelikult on see täitsa vale arvamus! Valida on palju tervislikke, kõhtu täitvaid ja maitsvaid toite ja üks võimalustest on vürtsikad road. Need aitavad näljatunnet maha suruda ja kiiremini kaloreid põletada.

7. pea toidupäevikut

Mitte sellepärast, et kirjutamine aitaks rohkem kaloreid põletada, vaid sellepärast, et oled tõeliselt hämmastunud, nähes nimekirja kõigest, mida oled üheainsa päeva jooksul söönud. Toidupäeviku pidamine aitab sul kindlasti vähendada tarbitavate kalorite hulka…

8. söö aeglaselt

Aeglaselt sööjatel on tavaliselt lisakilodega vähem probleeme kui kiiresti sööjatel. Miks? Sest nad söövad ükskõik millises ajaühikus väiksema hulga toitu, mis võimaldab kehal õigel ajal märku anda, et söödud on piisavalt.

9. ära jäta kunagi söögikorda vahele

Söögikorra vahelejätmine võib sissesöödud kalorite hulka küll lühikeseks ajaks vähendada, kuid pikemas plaanis paneb see sind tegelikult rohkem sööma. Mõtle, mitu korda sa oled söönud õhtul tohutu portsjoni, sest jätsid lõunasöögi vahele…

10. ära söö telerit vaadates

Arvukad uuringud on näidanud, et teleri ees söömine põhjustab sageli kehakaalu probleeme. Sama kehtib söömise ajal veebis surfamise ja ajalehe lugemise kohta. Söömine peaks seisnema ainult söömises ja seda tuleks teha selleks ettenähtud kohas – kas köögilaua ääres või söögitoas.

11. söö mitmekesist toitu

Dieedipidamine ei seisne ainult lahjade, kalorivaeste toitude söömises, vaid see tähendab ka mitmekesise toidu söömist. Koostisosade tasakaalustamine aitab motivatsiooni pikemat aega säilitada ja parandab ka üldist tervist.

12. hoidu soolast

Sool annab toidule maitse, seda muidugi, ja organism vajab teatud koguse soola, kuid soolaga liialdamine võib su salenemise tõsiselt ohtu seada, sest sool paneb koed tursuma ning suurendab nälja- ja janutunnet. Kasuta soola mõõdukalt ja juba see üksi peaks andma nähtavaid tulemusi, isegi kui sa muid söömisharjumusi eriti ei muuda.

13. tee värvilist toitu

Mitte kunstilise mulje pärast, vaid lihtsa tõsiasja tõttu, et palju värvi tähendab tihtipeale ka tervislikku toitu, mis jätab väga vähe ruumi rasvastele, ebatervislikele koostisosadele, mis tavaliselt ülekilosid põhjustavadki. Värvid tähendavad köögivilju, puuvilju, vürtse ja maitsetaimi, mis kõik tagavad toitva eine, kus ei ole palju kaloreid.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Sauade Äss Täna tõotab tulla energiline ja inspireeriv

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna oled täis energiat ja valmis võtma vastu uusi