Laupäev , 2 detsember 2023
diet

13 kõigi aegade parimat dieedinippi.

1. ära kunagi nälgi

Nälgimine tekitab kehakaalu vähendamisel kaks suurt probleemi. Esiteks läheb organism šokiseisundisse ja hakkab töötama n-ö säästurežiimil ehk säilitab üleliigset rasva niipalju kui võimalik, sest organism arvab, et on ohus ja peab ennast kaitsma. Teiseks teevad inimesed tühja kõhuga rumalaid otsuseid. On väga tõenäoline, et liiga pikalt nälgides nullid lõpuks oma dieedipidamise pingutused.

2. ära valeta endale

Võin küll praegu tüki kooki süüa, teen selle homme tasa. Mul pole täna tuju jõusaali minna, jätan parem vahele, ainult selle ühe korra. Kas tuleb tuttav ette? Tõsi on see, et iga inimene, kes on kunagi proovinud kaalus alla võtta, on põrganud kokku samade probleemidega. Stopp! Enesele valetamine on üks kõige tavalisemaid põhjusi, miks dieedid nurja lähevad!

3.arvuta

Võid vabalt süüa ühe šokolaadiglasuuriga sõõriku, kui pärast tunnise jalutuskäigu teed, on ju nii? Sissesöödud kalorid saab füüsilise tegevuse käigus hõlpsasti ära põletada… See on vale! Ühetunnise kõnniga (kiirel sammul!) põletad vaid 200 kalorit, samas kui šokolaadiglasuuriga sõõrik sisaldab neid rohkem kui 300. Sa teaksid seda, kui võtaksid aega ja arvutaksid välja oma kalorisaldo…

4. söö kolm suutäit vähem

Süües igal söögikorral kolm suutäit vähem, võid vähendada igapäevast kaloritarbimist umbes 200 kalori võrra. See tähendab aastas peaaegu 100 000 kalorit või kui eelistad tulemust kilogrammides, teeb see aastas umbes 11 kg!

5. joo palju vett

Suures koguses vee joomine ja mitte ainult soojal ajal, vaid ka talvel, on kasulik kahel põhjusel. Esiteks täidab see kõhtu, jättes vähem ruumi toidule. Teiseks võimaldab see organismil tõhusalt töötada, sealhulgas kaloreid põletada.

6.lisa menüüsse vürtsikaid toite

Paljud arvavad, et dieedipidamine tähendab näljutamist ja maitsetu toidu söömist. Tegelikult on see täitsa vale arvamus! Valida on palju tervislikke, kõhtu täitvaid ja maitsvaid toite ja üks võimalustest on vürtsikad road. Need aitavad näljatunnet maha suruda ja kiiremini kaloreid põletada.

7. pea toidupäevikut

Vaata ka:

53368763714 4dc7cc141b c

Kaja Kallas ÜRO kliimakonverentsil: kliimakriisi lahendamiseks on vaja tegusid, mitte tühje sõnu

Peaminister Kaja Kallas pidas täna Dubais toimuval ÜRO kliimamuutuste konverentsil COP28 Eesti riigikõne, milles rõhutas,

euroopakohus

KUUM: Euroopa Prokuratuur süüdistab Põltsamaa valda.

Euroopa Prokuratuur uurib Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastatud projekti, mis oli

error: Sisu on kaitstud!