Tuesday , 28 September 2021
kopter
VILJANDI, EESTI, 02JUL14 Päästeameti õppused Võrtsjärvel. Piirivalve lennusalga päästekopter. ELMO RIIG/SAKALA/

Piirivalve päästis Keri saare lähedalt kaks purjekaga ümber läinud meest

Piirivalve päästis Keri saare lähedalt kaks purjekaga ümber läinud meest

Teisipäeva õhtul sõitsid PPA kopter ja kaater Pikne appi kahele mehele, kelle purjekas oli Keri saare lähistel ümber läinud.

27. juuli õhtul sõitsid kaks meest Käsmust purjekaga merele, kuid veidi enne Keri saart läks halbade ilmastikutingimuste tõttu purjekas ümber ning mehed kukkusid vette. Õnneks jõudis üks neist ujuda Keri saareni, kus kohalikud tema eest hoolt kandsid ning kutsusid abi. Teine meestest ujus ümber läinud ja eemale triiviva purjekani, mis tal õnnestus õigesse asendisse tagasi pöörata ning ronis seejärel purjekasse.
Ärevale teatele reageeris Põhja prefektuuri kaatri Pikne meeskond, kes aitasid purjeka juurde jäänud mehe enda kaatrisse. Sündmusele kaasati ka PPA kopter, mis vintsis ühe mehe kaatrilt ja teise Keri saarelt üles ning toimetas nad tervisekontrolliks Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Sündmusele reageerinud Tallinna kordoni merepääste- ja patrulligrupi piirivalvur Martin Torim sõnas, et kokkuvõttes oli tegu väga õnneliku õnnetusega. „Surmahirmus on inimesed võimelised uskumatuteks jõupingutusteks – ime, kuidas üks meestest jõudis Keri saarele ujuda ning kohalikelt abi paluda ja et teine jõudis ümber läinud purjeka omal jõul tagasi õigesse asendisse keerata,“ rääkis Torim.

„Õnnetused merel juhtuvad väga kiiresti ning ka kogenenutega. Merd ei tohi kunagi alahinnata ning alati tuleb hoolega kaaluda, kas ilmastikuolud ja sõiduvahend ikka lubavad praegu merele sõita. Õnnetuse korral aitab elu päästa korrektselt selga pandud ja kinnitatud vest. Samuti tuleb abi kutsumiseks kaasa võtta veekindlas kotis laetud akuga telefon,“ lisas Torim.

Igal aastal saab PPA merevalvekeskus ligi 250 abipalvet või hädaabiteadet veekogudelt. Enamus hädakõnesid tehakse PPA merevalvekeskusele just suvisel hooajal. Vältimaks ohtlikusse olukorda sattumist soovitab politsei enne merele sõitmist:

• Veendu veesõiduki tehnilises heakorras
• Tee ennetavalt vajalikud parandus- ja hooldustööd, tähelepanu tasub pöörata nii veesõiduki kerele kui ka mootorile
• Vaata üle ka varustus, mis veesõidukis on nõutud
• Veendu, et päästevarustus on terve ja töökorras

 

Jaga

Vaata ka:

soomeminuaeg

PIDU LÄBI. Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma

Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma, sest 15 000 viimase paari aasta jooksul välja kirjutatud …

vaktsiin

Ravimiamet: loosimistega laste vaktsineerima meelitamise kampaaniad olid küll seadusevastased, aga me ei pea otstarbekaks väärteomenetlusi algatada

Vahendame Objektiiv.ee artiklit Ravimiamet teatas eile vastuseks SAPTK poolt rohkem kui kuu aja eest esitatud …

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …