Monday , 18 October 2021
soomeminuaeg

PIDU LÄBI. Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma

Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma, sest 15 000 viimase paari aasta jooksul välja kirjutatud trahvist on tasumata üle 90 protsendi.

Helsingi piirkonnas parkimise valveteenust pakkuv firma Parkkipate on kirjutanud eestlastele aastatel 2019-2020 välja trahve 800 000 euro eest, aga neist on ära makstud vähem kui 10 protsenti, vahendab Helsingin Uutiset.

Olukorra põhjuseks on Eesti seadusandlus, mis pole võimaldanud parkimise valveteenuse pakkujatel Eesti autode kasutajate andmeid välja nõuda, märkis Parkkipate juht Christian Metsäranta.

Nüüd on aga Parkkipate jõudnud kokkuleppele Eesti transpordiametiga ning alates juunikuust on eestlastele välja kirjutatud parkimistrahvid antud inkassofirmale välja nõudmiseks.

Nüüd loodetakse, et valesti parkimised hakkavad vähenema, kui trahve välismaalastelt välja nõutakse. Soome tavalise autojuhi jaoks tähendab see, et vabu parkimiskohti peaks juurde tulema.

Parkkipate andmetel on valesti parkimine Soomes üsna tavaline. Iga viies trahv kirjutatakse välja valesti parkimise eest.

Valesti parkimine põhjustab eriti peavalu majaühistutele ja ettevõtetele, mille elanikele või klientidele ei jagu parkimiskohti. Nõnda kannatab valesti parkimise tõttu ka majandus, kui kliendid ei saa parkida ettevõtete juurde.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

liinakersna

Teisipäeval tuleb valitsuses arutlusele, kuidas saaksime karantiini meetmeid koolides edaspidi rakendada

Haridusminister Liina Kersna märkis, et homme võtab valitsus nõuks arutada lihtsustatud karantiinikorra muutmist, tagamaks kasvavate …

123654287 3378231405599355 4732378756702133199 o

42 nädal: Vanglate info, üks vang tegi taas enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale neli teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: kaht hooldusalust kahtlustatakse varavastases, üht …

F Politsei 2

Politsei tabas kaks pangakelmustes osalenud meest

Politsei pidas kinni kaks Tadžikistani kodanikku, kes kahtlustuse kohaselt osalesid eakalt Tartumaa härralt 4000 euro …

pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Rahanduskomisjon toetab keskmise pensioni tulumaksuvabastust

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma tänasel istungil tulumaksuseaduse muutmist, mis näeb ette kehtestada pensioniealistele inimestele keskmise …