Tuesday , 28 September 2021
Pfizeri vaktsiin

Pfizer selgitas, miks koroonavaktsiini kolmas süst juba praegu vajalik on

Pfizer selgitas, miks koroonavaktsiini kolmas süst juba praegu vajalik on

Kas koroonavastane vaktsineerimine ei saa tõesti kahe süstiga piirduda? Üks juhtivaid vaktsiinitootjaid kinnitab, et ei saa kuidagi.
Esimesel pandeemia-aastal elasid paljud lootuses, et COVID-19 läbipõdemine või selle vastu kaitsepookimine annab pikaajalise immuunsuse.

Paraku hakkas teise aasta alguses levima info, et vaktsineeritutele on ilmselt varsti ka lisasüste vaja. Pfizeri tegevjuht täpsustas aprillis, et tõenäoliselt igal aastal.
Pfizeri esindajad on peale seda hakanud USA otsusetegijatele rääkima kolmanda süsti vajalikkusest SARS-CoV-2 deltatüve kiire leviku tõttu “juba praegu”. Viimased aga kõhklevad, erinevalt nt Iisraelist, mis ohustatuks loetud inimgruppe juba lisasüstida laseb.

Pfizerile ei andnud USA viivitamine siiski rahu. Ettevõte tõi avalikkuse ette juunis lõppenud kvartali majandustulemused, mis kordab, et Pfizeri koroonavaktsiini kolmas annus annab deltatüve vastu palju kaitset juurde, kirjutab CNN.

Info põhineb loomulikult Pfizeri enda uuringul, mis pole küll veel eelretsenseeritud ehk teadusajakirjas ilmumiskõlbulik.

Loe edasi SIIT
Allikas. https://forte.delfi.ee

Jaga

Vaata ka:

covid 19 4908690 960 720

Soome lõpetab igapäevaste koroonanumbrite avaldamise.

Soom terviseameet (THL) teatas teisipäeval, et lõpetab igapäevaste koroonanumbrite avaldamise. THL-i hinnangul pole koroonaviirusega nakatunute igapäevane …

vaccination 6576827 640

Loe, kui palju on koolides õpetajaid ja õpilasi vaktsineeritud.

Rohkem kui pool Eesti üldhariduskoolidest on töötajate hulgas saavutanud vähemalt 80-protsendilise ühe vaktsiinidoosiga hõlmatuse. Koolieelsetest …

man 2734073 640

UURING: Õigeaegselt ravimata depressioon läheb riigile maksma miljoneid eurosid aastas

Rakendusuuringute keskus Centar läbiviidud uuring raviresistense ja kõrge suitsiidiriskiga depressiooni levimusest ning majandusmõjust näitas, et …

covid scaled

Koroonaviiruse levimus on võrreldav veebruariga, kuid haiglaravi vajajaid on poole vähem

Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu värsked tulemused näitavad, et koroonaviirusega on nakatunud ligi üks protsent Eesti …