Erakorralised uudised
sad

Perevägivald: miks naised lasevad ennast peksta ja ei otsi abi

Perevägivald on tõsine probleem, mis puudutab kõiki ühiskonnakihte. See võib juhtuda nii jõukatel kui ka vaestel peredel, nii linnades kui ka maapiirkondades. Perevägivalla ohvriks võivad langeda nii naised kui ka mehed, kuid naised on selle ohvriks sagedamini.

Naised, kes kannatavad perevägivalla all, ei pruugi alati abi otsida. Selle põhjuseks võib olla mitmeid tegureid, sealhulgas:

  • Kartus: Naised võivad karta oma partnerit ja tema kättemaksu. Nad võivad karta, et kui nad lahkuvad, siis partner teeb neile või nende lastele haiget.
  • Sõltuvus: Naised võivad olla oma partnerist rahaliselt, emotsionaalselt või füüsiliselt sõltuvad. Nad võivad karta, et kui nad lahkuvad, siis ei saa nad hakkama.
  • Uskumused: Naised võivad uskuda, et vägivald on normaalne osa suhtest. Nad võivad arvata, et nad väärivad seda, et nendega nii käitutakse.
  • Süütunne: Naised võivad tunda end süüdi, et nad lasevad end peksta. Nad võivad arvata, et nad on milleski süüdi või et nad on seda ära teeninud.

Kartus on üks levinumaid põhjuseid, miks naised ei lahku oma vägivaldsest partnerist. Naised võivad karta, et kui nad lahkuvad, siis partner teeb neile või nende lastele haiget. Nad võivad karta, et partner jälitab neid või ähvardab neid.

Sõltuvus võib olla veel üks põhjus, miks naised ei lahku oma vägivaldsest partnerist. Naised võivad olla oma partnerist rahaliselt, emotsionaalselt või füüsiliselt sõltuvad. Nad võivad karta, et kui nad lahkuvad, siis ei saa nad hakkama oma laste eest hoolitsemisega, üüri maksmisega või toiduga.

Uskumused võivad samuti mõjutada naiste otsust lahkuda või mitte. Naised võivad uskuda, et vägivald on normaalne osa suhtest. Nad võivad arvata, et kõik naised peavad kannatama oma mehe käes.

Loe järgmiselt lehelt edasi, vajuta nr 2 peale

Vaata ka:

ILM

ILM: Pühapäev 16.06 – Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sooja kuni +24°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Saartel sajab kohati hoovihma. Paiguti võib tekkida udu. Puhub

horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) pühapäeval 16.24 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Jäärad võivad täna seista silmitsi reaalsusega, mis puudutab nende