Erakorralised uudised
Screenshot 2021 11 04 at 17.05.43

Perearstikeskused saavad 5 miljonit vaktsineerimise edendamiseks

Valitsus otsustas neljapäeval eraldada reservist viis miljonit eurot, et veelgi enam motiveerida perearste vaktsineerimise edendamisel.

Tegu on tulemustasuga, mida makstakse perearstikeskustele vaktsineeritusega hõlmatuse suurendamiseks – haigekassa maksab tasu välja vastavalt sellele, kui hästi on perearstidel vaktsineerimine edenenud, vahendab BNS.

Valitsus eraldas reservist sotsiaalministeeriumile viis miljonit eurot. Sellest 4,7 miljonit eurot suunatakse COVID-19 haiguse vastu vaktsineerimisega hõlmatuse tõstmise toetuseks perearstikeskustele. 300 000 eurot suunatakse Eesti Perearstide Seltsile, et katta arendustegevustega seotud kulusid.

Tulemustasu kriteeriumid on välja töötatud sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja Eesti Perearstide Seltsi koostöös.

Toetusmeede koosneb kaheksast kriteeriumist, mis arvestab nii üldarsti teenuse osutajate senist panust kui ka võtab arvesse vaktsineerimise edenemise perioodil 1. oktoobrist kuni 2021. aasta lõpuni. Toetuse arvutamise täpne metoodika kehtestatakse haigekassa juhatuse otsusega.Tulemustasu väljamaksmisel hinnatakse erinevate vanusegruppide vaktsineerimisega hõlmatust perearsti nimistus, maakondlikus vaates ja kogu elanikkonnas, sealhulgas seda, kuivõrd on perearst panustanud vaktsineerimisse väljaspool perearstikeskust ja oma nimistu väliseid inimesi vaktsineerides, kas perearst on teinud vaktsineerimise edendamiseks lisategevusi ning kasutanud digiregistratuuri abi või toetanud kogu vaktsineerimise protsessi läbi avaliku meedia.

Reservieralduseks vähendatakse viie miljoni euro ulatuses valitsuse sihtotstarbelises reservis oleva tegevuse „Pensioni II samba riigipoolne hüvitis lahkujatele“ eelarvet. Rahandusministeerium peab tegema vastava muudatuse tegevuste loetelus, milleks valitsuse reservi sihtotstarbelisi vahendeid eraldada tohib ja avaldama selle ministeeriumi kodulehel.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib su armastusel olla eriline sügavus ja intensiivsus.

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede 12 aprill 2024

Täna on eriline päev, täis armastuse ja valguse energiat. Inglid kutsuvad teid üles avama oma

error: Sisu on kaitstud!