Huvitavat

Perearst võtab ette vaktsiiniskeptikute levinumad vandenõud: paljudel on oma huvid mängus, sest nad müüvad läbi hirmu MMSi, eeterlikke õlisid, šungiiti, võluvett ja vaktsineerimisest puhastamist

Miks Eestis vaktsineerimine nii visalt edeneb? Laser püüdis vastuseid leida vaktsineerimata inimeste gruppidest ja protestimiitingutelt. Paljud seal kuuldud mõtted vajasid aga faktikontrolli, mistõttu sammusime nendega Piret Rospu poole.

Ma püüan kaardistada kuidagi seda inimeste hulka, kes on aktiivsed vaktsiinivastased ja ma ei suuda kuidagi seda piiri tõmmata. Kas Sa saad umbes aru, kui palju meil on vaktsiinivastaste liidreid?
See arv on kogu aeg muutumises. Vaktsiinidega tegelevate inimestena me kõnepruugis üritame vältida terminit “vaktsiinivastased”. Sest see ei kirjelda pilti adekvaatselt. Parema meelega räägime vaktsineerimisest kõhklejatest. See on selline lai spekter inimesi, kus ühes otsas on need, kes usuvad vaktsiine, aga selle konkreetse vaktsiiniga on neil lisaküsimusi, ning teises otsas on need, kes on kindlad vastased ja üritavad isegi arste ümber veenda.Need on kaks poolust, aga sinna vahele jääb tegelikult see suurem osa rahvast, kellest mõned vaktsineerivad, aga veidi kõhklevad, mõned ei vaktsineeri, aga samas mõtlevad, et äkki peaks. Suurem osa nendest ei ole vastased, vaid nendel on omad küsimused, millele nad vastuseid tahavad.

Aga liidri definitsioon… mille järgi Sa seda mõõdad?

No, kes kõige aktiivsem on? See, kes näitab mingit uuringut ja jagab seda aktiivselt Facebookis, et näete, siin on põhjused, miks ei tohiks vaktsineerida. 

Oi, neid on üpris vähe.

Ma surfasin seal vaktsiinikõhklejate gruppides aktiivselt kaks nädalat, see on väga kurnav. Sest sealt tuleb päris palju hirmuinfot ja negatiivset ja siis lõpuks tundubki, et maailm on suhteliselt kole koht. Seda esiteks. Aga teiseks, need inimesed tegelikult, kes seal aktiivselt jagavad, nad hakkavad korduma mingil hetkel.

Seal tõesti on ühed ja samad inimesed, kes kogu aeg tuima järjekindlusega jagavad ühte ja sama asja, ühte ja sama infot. Käiavad ja käiavad seda, et see ikkagi kõikidele pähe kuluks. Et ka need, kes on värskelt gruppi tulnud, saaksid kohe kahtluseussi ja ikkagi püsiksid selles infoväljas, mida nad tahavad ise aktiivselt kujundada.

Miks nad seda teevad?

Seal on teatud hulk inimesi, kelle jaoks see on konkreetselt sissetuleku küsimus. Paljud neist ilmselt ei ole tõestatavad, aga paljudel on konkreetselt oma huvid – müüvad MMSi, eeterlikke õlisid, šungiiti, võluvett, aurade puhastamist, vaktsineerimisest puhastamist, šamaaniteenust, koolitusi, joogat… mida iganes! Eks see on nende inimeste sissetulek.

Võtame koroona näite. Kui meil on perearstide juhendis koduseks koroonaraviks, et köha puhul joo palju vedelikku, õhuta ruume, niisuta õhku, võta lusikatäis mett, siis ma nägin inimest, kes uhkustas sellega, et ta kasutas koroonaraviks 33 erinevat taimset preparaati! 33! See on hunnik raha, mis sinna alla läks, selle asemel, et võtta lusikatäis mett.

Loe edasi SIIT

Allikas. Laser.ee

Jaga
Back to top button