Huvitavat

Mariann Joonas: koroonas inimesed tuleks panna tervetega ühte tuppa, et näha, kas viirus üldse levib

Kuidas kaotada lõhet “õigete” ja “valede” inimeste vahel? Kas enne vaktsiine surid inimesed külma kätte? Kas maskikandmisest on üldse mingi kasu? Kes on need kümned ja sajad teadlased, keda väidetavalt taga kiustakse? Uurisime Telegram.ee peatoimetajalt Mariann Joonaselt vastuseid neile ja paljudele teistele küsimustele.

Seda lugu ei ole olnud liiga lihtne teha. Just sellepärast, et mulle tundub, et tasakaalustatud loo tegemiseks peaks olema võrdselt nii vaktsiinipooldajaid kui ka vaktsiinivastaseid. Vaktsiinivastaste intervjuude saamisega on meil olnud tohutult probleeme. Seega ma väga tänan Sind, et meid vastu võtsid.

Palun, palun! Ma arvan, et inimesed natukene võib-olla kardavad, sest et meedia ei ole neile just armu andnud.

Mulle tundub ka, et kui sa oled vaktsiiniskeptik, siis Sul on paratamatult otsa ette löödud tempel: lollakas!

No sellist muljet vähemalt üritatakse jätta. Kuigi kui vaadata neid inimesi, kes võtavad (vaktsiinide vastu – toim.) sõna, isegi kui vaadata Eestist väljapoole, siis tihtipeale on need inimesed väga kõrgelt haritud ja paljud neist isegi meditsiinilise haridusega või teadlased.

Ma ei ole kindlasti kõigega nõus, millest te oma lehel kirjutate. Aga üks asi, mida ma tahaks teha selle looga, on see, et me püüaks üksteisest paremini aru saada. Mulle üldse ei meeldi, et meil on tekkinud Eestis tohutu lõhe, kus inimesed on siis ühel ja teisel pool seda lõhet. Kust see sai alguse, et me läksime konflikti?

Ma arvan, et lihtsalt see lähtepunkt on hästi erinev. Kui ma võin enda näitel lihtsalt öelda, siis kui 2020. aasta alguses kogu see asi hakkas lahti rulluma, siis mina isiklikult vaatasin seda niimoodi: et aa, väga huvitav, järjekordne Zika ja Ebola või seagripp ja mis meil siin varem on olnud, onju. Ja siis vaatasin, kuidas see rull ja rullub. Vaatan neid andmeid, mis mind ei hirmuta ja vaatan, et meedias ikkagi tulevad uudised, et on mingi suur ja hirmus värk ja nii edasi. Ja siis hakatakse neid teste tegema ja positiivsete testide arv ei küündinud, vähemalt sellel esimesel kevadel, kaugeltki sinna, kui palju oli gripi ajal gripis inimesi.

Loe edasi SIIT

Alliaks: Laser.ee

Jaga
Back to top button